Роденденската торта на Марк Закерберг од Фејсбук тимот


Роденденската торта на Марк Закерберг од Фејсбук тимот

rodendenskata-torta-na-mark-zakerberg-od-fejsbuk-timot-01.jpg

Марк Закерберг на 14-ти мај го прослави 33-от роденден. По тој повод, тимот од Фесбук решил да го изненади со слатка торта која повеќе наликува на месен специјалитет. Генијално!

rodendenskata-torta-na-mark-zakerberg-od-fejsbuk-timot-02.jpg

rodendenskata-torta-na-mark-zakerberg-od-fejsbuk-timot-03.jpg

Би можело да ве интересира:

Победник на лотарија ги подигнал парите носејќи маска, за роднините да... Маж од Јамајка решил дека сака да остане анонимен додека ја собира наградата од ...
„Ладните“ Кејт Мидлтон и Вилијам конечно покажаа емоции во јавност (фо... Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон се познати по строгото држење до правилата и не и...
Што ќе ви послужи Меган Маркл ако отидете на чај во Кензингтонската па... Од вчера по социјалните мрежи се шири фотка со храна и чај, со тврдење дека токм...