Роденденската торта на Марк Закерберг од Фејсбук тимот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Готвач 18-04-2019


Роденденската торта на Марк Закерберг од Фејсбук тимот

rodendenskata-torta-na-mark-zakerberg-od-fejsbuk-timot-01.jpg

Марк Закерберг на 14-ти мај го прослави 33-от роденден. По тој повод, тимот од Фесбук решил да го изненади со слатка торта која повеќе наликува на месен специјалитет. Генијално!

rodendenskata-torta-na-mark-zakerberg-od-fejsbuk-timot-02.jpg

rodendenskata-torta-na-mark-zakerberg-od-fejsbuk-timot-03.jpg

Би можело да ве интересира:

Победник на лотарија ги подигнал парите носејќи маска, за роднините да... Маж од Јамајка решил дека сака да остане анонимен додека ја собира наградата од ...
Првиот официјален бакнеж на принцот Хари и Меган Маркл Заврши церемонијата од свадбата на новиот кралски пар и сега принцот Хари и Мега...
„Ладните“ Кејт Мидлтон и Вилијам конечно покажаа емоции во јавност (фо... Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон се познати по строгото држење до правилата и не и...