Одговор во 3 збора зошто сум сингл (фото)


Одговор во 3 збора зошто сум сингл (фото)

odgovor-vo-2-zbora-zoshto-sum-singl-foto-01.jpg

Дали постојано ви го поставуваат прашањето зошто сте сингл? Како убава и паметна девојка како вас не може да си пронајде момче?

Дали чувствувате обврска дека секому треба да објаснувате зошто не сте си ја пронашле сродната душа?

Одговорете им шеговито:

odgovor-vo-2-zbora-zoshto-sum-singl-foto-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Моите цели vs. твоите цели (фото) Дали приоритет ви се парите и луксузот или хранењето на душата со убавините на п...
Не е лесно да се биде мајка... (фото) „Само седи дома со детето и после се жали уморна била. Е како така кога не оди н...
Венко Филипче и Жаре во ист аутфит во Еден на еден (фото) „Кога гостинот и домаќинот исто ќе се облечат“, се пошегува Жаре на социјалните ...

Најчитани неделава