Мини водич: Како да се грижите за себе оваа есен?


Мини водич: Како да се грижите за себе оваа есен?

Во ладните есенски денови, важно е да не западнете во депресија, туку да најдете начин како да уживате во оваа сезона.

vodich-kako-da-se-grizhite-za-sebe-ovaa-esen-01.jpg

Во ладните есенски денови, важно е да не западнете во депресија, туку да најдете начин како да уживате во оваа сезона

Туткање под ќебе со омилената книга, топлење со омилениот чај во домот во кој се мешаат ароми од есенски зачини и овошки – која ќе биде вашата омилена пасивна активност со која ќе се разгалите себеси?

Ако не знаете од каде да почнете – ве инспирираме:

vodich-kako-da-se-grizhite-za-sebe-ovaa-esen-02.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Водич за грижа за себе за време на празниците (фото) Празничниот период е вистинско време да се посветите на себе и да почнете да инв...
Како да се грижите за своето ментално здравје? (фото) Постојано сме во трка по нови цели, постојано сме растргнати на сите страни, нè ...
Каде ќе се најдете и што ќе правите во 2018, според месецот на раѓање? Доколку сте љубител на патувања и авантури, следново мини тестче е идеално за ва...