5 кратки вицеви за поубав ден
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


5 кратки вицеви за поубав ден

Дали сте љубител на вицеви? Колку често кажувате шеги?

5-kratki-vicevi-za-poubav-den-001.jpg

5 вицеви кои слатко ќе ве насмеат:

Студент им пишува на родителите:

„Долго ми се немате јавено. Пратете ми 100 евра да знам дека сте добро.“

Во пошта русокоса испраќа писмо, а жената на шалтер ја предупредува:

„Внимавајте, ставивте премногу поштенски марки.“

„Ох, се надевам нема да отиде предалеку.“

5-kratki-vicevi-za-poubav-den-01.jpg

Мујо ја прашува Фата:

„Дали некогаш си посакала да бидеш машко?“

Таа му одговорила:

„Не, а ти?“

5-kratki-vicevi-za-poubav-den-03.jpg

„Сине, каде да си ја видам тежината на твојава вага?“

„Бабо, симнувај се веднаш, тоа не е вага, тоа е мојот таблет!“

Перица ја прашал мајка си:

„Мамо, што прави штркот откако ќе го донесе детето во семејството?“

„Пааа, лежи, спие, гледа ТВ, игра игри, некогаш излегува да игра карти со другарите.“

5-kratki-vicevi-za-poubav-den-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Хит вицеви за снаи и свекрви што слатко ќе ве насмеат Што би направиле кога тигар би ја нападнал вашата свекрва? Јас? Ништо! Сам ја на...
5 вицеви што ќе ви го разубават денот Зарем постои подобар начин за мамење насмевка од добар виц? Нашата мисија д...
5 вицеви за 5 искрени насмевки Новопечените богаташи, полицајците и русокосите, секогаш ќе бидат забавна тема з...

Најчитани неделава