Смешно-тажна фото компилација: Кога рестораните и брендовите бесрамно лажат за храната што ја продаваат


Смешно-тажна фото компилација: Кога рестораните и брендовите бесрамно лажат за храната што ја продаваат

360 денари за салата од еден домат, мафин со едно парченце чоколадо, Орео сладолед без Орео - колкупати сте наседнале на маркетиншките трикови на некои ресторани и брендови за храна?

smeshno-tazhna-foto-kompilacija-koga-restoranite-i-brendovite-besramno-lazhat-za-hranata-shto-ja-prodavaat-01.jpg

Сите сме наседнале на маркетиншките трикови на некои ресторани и брендови кои продаваат храна. Некогаш сме плаќале и неразумно висока цена за оброк, за на крај да добиеме две лепчиња со мало парченце кашкавал или мафин со една чоколадна трошка.

За жал, овие лаги се толку честа појава низ светот, што Редит си има форум посветен на нив. Овде корисниците споделуваат фотки од разочарувачки оброци, за кои неретко платиле прилично висока сума.

Во продолжение погледнете дел од најсмешните, односно најтажните споделени фотографии:

Речиси празен сендвич

smeshno-tazhna-foto-kompilacija-koga-restoranite-i-brendovite-besramno-lazhat-za-hranata-shto-ja-prodavaat-02.JPG

Половина торта, половина стиропор

smeshno-tazhna-foto-kompilacija-koga-restoranite-i-brendovite-besramno-lazhat-za-hranata-shto-ja-prodavaat-03.JPG

„Како што вели Форест Гамп: Животот е како бонбониера, не знаеш што ќе ти се падне...“

smeshno-tazhna-foto-kompilacija-koga-restoranite-i-brendovite-besramno-lazhat-za-hranata-shto-ja-prodavaat-04.JPG

Етикетата го крие фактот дека амбалажата е всушност половина празна

smeshno-tazhna-foto-kompilacija-koga-restoranite-i-brendovite-besramno-lazhat-za-hranata-shto-ja-prodavaat-05.JPG

„Ми се чини дека платив само за убавата кутија“

smeshno-tazhna-foto-kompilacija-koga-restoranite-i-brendovite-besramno-lazhat-za-hranata-shto-ja-prodavaat-06.JPG

„Сопругата побара екстра мајонез“

smeshno-tazhna-foto-kompilacija-koga-restoranite-i-brendovite-besramno-lazhat-za-hranata-shto-ja-prodavaat-07.JPG

„На амбалажата пишува дека се големи парчиња“

smeshno-tazhna-foto-kompilacija-koga-restoranite-i-brendovite-besramno-lazhat-za-hranata-shto-ja-prodavaat-08.JPG

„Си купив Орео сладолед, без Орео“

smeshno-tazhna-foto-kompilacija-koga-restoranite-i-brendovite-besramno-lazhat-za-hranata-shto-ja-prodavaat-09.JPG

„Зарем не е доволно што половина кеса е полна воздух?“

smeshno-tazhna-foto-kompilacija-koga-restoranite-i-brendovite-besramno-lazhat-za-hranata-shto-ja-prodavaat-10.JPG

„Не ми е јасно зошто“

smeshno-tazhna-foto-kompilacija-koga-restoranite-i-brendovite-besramno-lazhat-za-hranata-shto-ja-prodavaat-11.JPG

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Кратки „црн хумор“ вицеви кои неетички ќе ве насмеат до солзи Колку и да не сакаме да признаеме, понекогаш најкратките и вицовите исполнети со...
Ситуации кои ни одат на нерви исто колку кога ќе згазиме на ЛЕГО коцка со боса нога (фото) Некои ситуации едноставно ја имаат моќта во секунда да ви го сменат расположение...
„Дење лае, ноќе плива – вештачката вилица на свекрвата“ – 20 кратки вицеви кои добро ќе ве насмеат Време е за малку хумор! А зарем има подобри вицеви од оние кои се кратки и слатк...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg