Смешна (и тажна) фото-компилација: Кога жени ќе отидат во непроверен салон за убавина

Смешни шишки, дебели гелни нокти и шминка како на кловн – постои причина зошто треба добро да истражите пред да отидете во нов салон за убавина.

smeshna-i-tazhna-foto-kompilacija-zheni-koi-otishle-vo-neproveren-salon-za-ubavina-01.jpg

Скоро секоја жена посетува салон за убавина, без разлика дали за фризура, шминка, маникир или нешто друго.

Исто така, секоја жена знае дека пред да отиде во нов салон, препорачливо е да направи мало истражување онлајн или да поразговара со некој кој веќе го посетил салонот.

Сепак, одвреме-навреме сите сакаме да ризикуваме, па на многу жени им се случува да отидат во непроверен салон. Некогаш ризикот се исплаќа, но некогаш резултатот е трагикомичен.

Неколку жени кои отишле во непроверен салон за убавина и останале разочарани:

„Што ѝ се случи на клиентка откако отиде во друг салон без да истражи за него. Не ми се веруваше што гледам. Платила 40 долари за ова“.

smeshna-i-tazhna-foto-kompilacija-zheni-koi-otishle-vo-neproveren-salon-za-ubavina-02.jpg

„Не мислев дека ќе ми ја нацртаат и стрелката од маусот“.

smeshna-i-tazhna-foto-kompilacija-zheni-koi-otishle-vo-neproveren-salon-za-ubavina-03.jpg

„60 долари за ’професионална‘ шминка за Ноќта на вештерките. Побарав да ме нашминкаат како на фотографијата лево и да додадат малку лажна крв кај устата“.

smeshna-i-tazhna-foto-kompilacija-zheni-koi-otishle-vo-neproveren-salon-za-ubavina-04.jpg

„Да не се малку дебели?“

smeshna-i-tazhna-foto-kompilacija-zheni-koi-otishle-vo-neproveren-salon-za-ubavina-05.jpg

„Да, беше во фризерски салон. И да, плачеше кога си ја виде косата“.

smeshna-i-tazhna-foto-kompilacija-zheni-koi-otishle-vo-neproveren-salon-za-ubavina-06.jpg

„Наводно фризерката ’немала поим‘ како се случило ова“.

smeshna-i-tazhna-foto-kompilacija-zheni-koi-otishle-vo-neproveren-salon-za-ubavina-07.jpg

„Што сакав, а што добив за 400 долари. Се чувствувам како идиот“.

smeshna-i-tazhna-foto-kompilacija-zheni-koi-otishle-vo-neproveren-salon-za-ubavina-08.jpg

„Очекување vs. реалност“.

smeshna-i-tazhna-foto-kompilacija-zheni-koi-otishle-vo-neproveren-salon-za-ubavina-09.jpg

„Што сакав, а што ми направија“.

smeshna-i-tazhna-foto-kompilacija-zheni-koi-otishle-vo-neproveren-salon-za-ubavina-10.jpg

„На фризерката ѝ ја покажав фотографијата лево“.

smeshna-i-tazhna-foto-kompilacija-zheni-koi-otishle-vo-neproveren-salon-za-ubavina-11.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

„Што значи кога мажена жена постојано се слика сама, а мажот го нема никаде на сликите?“ „Можеби ѝ е потребен водоводџија“, „Дека е срамежлив“, „Значи дека мажот ја слик...
„За што сè морав да ѝ се извинам на сопругата“: Маж стана хит на ТикТок со хумористичните видеа „Морав да ѝ се извинам на сопругата бидејќи направив врева кога сопнав, а еднаш ...
„Што сакав, а што добив“: Разочарувачки и смешни фото-споредби Ужасна свадбена шминка, смешни вештачки нокти, „вреќа“ наместо фустанот што сме ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg