Смешни фото-докази дека родителите имаат многу љубов, но и челични нерви за нивните деца

Само родителите се свесни дека за грижа за мали деца е потребна љубов, а уште повеќе трпеливост, a следниве фотки одлично го прикажуваат тоа.

smeshni-foto-dokazi-deka-roditelite-imaat-mnogu-ljubov-no-i-chelichni-nervi-za-nivnite-deca--01.jpg

Сите знаеме дека грижата за мали деца не е воопшто лесна, но само оние кои самите се родители се свесни за колкав предизвик станува збор.

Покрај обврските како менување пелени, капење, хранење и воспитување, родителите мора да наоѓаат креативни начини да се справуваат со предизвиците што им ги носат малите деца.

Истовремено, тие треба да имаат натчовечка трпеливост бидејќи децата честопати се непредвидливи и се во фаза од животот кога не им е јасно што е погрешно, а што правилно.

Неколку смешни фотки кои покажуваат дека секој родител има многу љубов, но и челични нерви за своето дете:

„Син ми изел пола банана“.

smeshni-foto-dokazi-deka-roditelite-imaat-mnogu-ljubov-no-i-chelichni-nervi-za-nivnite-deca-02.jpg

„Син ми ми ја донесе играчката за правење меури од сапуница и забележав дека внатре има парче брокула“.

smeshni-foto-dokazi-deka-roditelite-imaat-mnogu-ljubov-no-i-chelichni-nervi-za-nivnite-deca-03.jpg

„Зошто ви е храна кога имате чанти?“

smeshni-foto-dokazi-deka-roditelite-imaat-mnogu-ljubov-no-i-chelichni-nervi-za-nivnite-deca-04.jpg

„Излегов од кујната и ќерка ми веднаш ставила ’зачини‘ на компирите“.

smeshni-foto-dokazi-deka-roditelite-imaat-mnogu-ljubov-no-i-chelichni-nervi-za-nivnite-deca-05.jpg

„Мојот син – мал крадец“.

smeshni-foto-dokazi-deka-roditelite-imaat-mnogu-ljubov-no-i-chelichni-nervi-za-nivnite-deca-06.jpg

„Син ми ја бања тоалетната хартија“.

smeshni-foto-dokazi-deka-roditelite-imaat-mnogu-ljubov-no-i-chelichni-nervi-za-nivnite-deca-07.jpg

„На син ми не му се седеше во место, па не ми дозволи да довршам со потстрижувањето“.

smeshni-foto-dokazi-deka-roditelite-imaat-mnogu-ljubov-no-i-chelichni-nervi-za-nivnite-deca-08.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Смешна фото-компилација: Родители кои сигурно имаат полош ден од вас Кријат огромни суми пари несвесни зошто тоа не е во ред, сакаат да влегуваат во ...
Фотки од луѓе кои се прашуваат зошто нивните роднини не можат да бидат „нормални“ – ќе се пронајдете... „Сестра ми заборава дека става јајца на варење, додека не извријат и изгорат“, „...
Смешни „направи сам“ проекти од луѓе без талент (фото) „Направи сам“ проектите изгледаат едноставно, сè додека не пробаме да ги направи...
„Што прави Чак Норис во лабораторија“ – Се сеќавате ли на смешните вицеви за познатиот актер? Се сеќавате ли на кратките вицеви за Чак Норис? Пишете ни во коментар кој е најд...
Смешна фото-компилација: Бизарни утки на градежници Ескалатор кој завршува во ѕид и тоалет за инвалидска количка до кој се стигнува ...
Смешни фотки од родители кои докажуваат животот со деца не е воопшто лесен Коса заплеткана во играчка, плачење за најчудните работи и правење хаос низ домо...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg