10 недостатоци од кои жените непотребно се срамат, а на мажите не им пречат


10 недостатоци од кои жените непотребно се срамат, а на мажите не им пречат

Многу жени не се чувствуваат пријатно со нивните недостатоци и имаат комплекси заради одредени надворешни или внатрешни карактеристики.

10-nedostatoci-od-koi-zhenite-nepotrebno-se-sramat-a-na-mazhite-ne-im-prechat-01.jpg

Па така, се обидуваат да ги сокријат сите несовршености на лицето со шминка, или пак, се преправаат дека јадат само салати, иако душата им бара нешто посочно.

Иако овие жени мислат дека со тоа што се прикриваат оставаат подобар впечаток, всушност, многу мажи повеќе ги сакаат жените во природно издание, без маска и вештачко однесување.

Токму затоа, нема потреба да се срамите од некои карактеристики, бидејќи на мажите воопшто не им пречат, па дури некои од нив и повеќе ги сакаат, бидејќи ве прават привлечни во нивните очи.

Кои се тие недостатоци од кои жените непотребно се срамат?

Перничиња под очите

10-nedostatoci-od-koi-zhenite-nepotrebno-se-sramat-a-na-mazhite-ne-im-prechat-02.jpg

„Постар“ изглед

10-nedostatoci-od-koi-zhenite-nepotrebno-se-sramat-a-na-mazhite-ne-im-prechat-03.jpg

Добар апетит

10-nedostatoci-od-koi-zhenite-nepotrebno-se-sramat-a-na-mazhite-ne-im-prechat-04.jpg

Полни нозе

10-nedostatoci-od-koi-zhenite-nepotrebno-se-sramat-a-na-mazhite-ne-im-prechat-05.jpg

Зевање

10-nedostatoci-od-koi-zhenite-nepotrebno-se-sramat-a-na-mazhite-ne-im-prechat-06.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Мажите на брадата имаат повеќе бактерии од кучињата на крзното Брадата е секси и мажествена, но дали и по оваа информација ќе ви биде подеднакв...
За жените кои немаат идеја: Мажите откриваат какви подароци сакаат Дали и вие сте од оние жени кои немаат идеја за машки подароци и тоа им е најгол...
8 работи на кои жените навистина не треба да штедат пари Време е да престанете да штедите пари кога е вашето хоби во прашање – тоа ви нос...

Најчитани неделава