Пар патува низ светот и секој петок се сликаат сосема голи на различни дестинации (фото)


Пар патува низ светот и секој петок се сликаат сосема голи на различни дестинации (фото)

Девојка од Белгија и дечко од Шкотска шетаат низ светот и промовираат нудизам. Од капење голи под водопад до позирање голи секој петок на различни дестинации...

par-od-shkotska-patuva-niz-svetot-i-sekoj-petok-se-slikaat-sosema-goli-na-razlichni-destinacii-foto-01.jpg

Танчарите Силке Мајс (29) од Гент, Белгија и Киран Шенон (27) од Глазгов, Шкотска, започнале да патуваат нив светот во мај 2019 година.

Капејќи се голи под еден водопад почувствувале неверојатна слобода и среќа, па одлучиле да експериментираат малку и да се фотографираат без облека секој петок.

Од атлетски јога пози до уживање во погледот и држење за рака, тие позираат голи на различни начини и на различни дестинации.

Дел од нудистичките фотки на парот:

Повеќе нудистички фотки на следната страна...Би можело да ве интересира:

11 фото докази дека светот е убаво место за живот Девојки што ги запросуваат момчињата, дедовци со „луди“ миленици... Ширењето поз...
13 фото докази дека некои емоции не може да се опишат со зборови „Една слика, илјада зборови“ - фраза која постојано ја слушаме и за која може да...
12 фото докази дека малку е потребно за среќа Некои фотографии носат толку многу емоции што раскажуваат цели приказни. Неко...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg