Откријте: Кое е вашето бразилско име?


Откријте: Кое е вашето бразилско име?

Во пресрет на 20-тото јубилејно одржување на Светското првенство во фудбал, сè е во знакот на Бразил. Веќе ситно се одбројуваат часовите до утрешното свечено отворање и првиот натпревар меѓу домаќинот Бразил и Хрватска.

otkrijte-koe-e-vaseto-brazilsko-ime

Многумина типуваат дека токму Бразил ќе биде и овогодинешниот светски шампион, но за тоа ќе треба да почекаме до 13. јули.

Во меѓувреме, ако сакате да се забавувате и да откриете какво бразилско име ви прилега на дресот, доколку играте за нивната репрезентација, тоа може да го проверите брзо и едноставно на следниов линк.

Резултатите споделете ги во коментарите.

Би можело да ве интересира:

Гатанка: Колку повеќе го има, толку помалку го гледаш, што е тоа? Дали гатанките ви го носат мирисот на детството и миговите поминати со вашите ба...
Одберете една карта и примете ја пораката за мир и хармонија во животот Внимателно погледнете ги овие четири прекрасни карти. Дозволете ѝ на својата пот...
Трик прашање: Колку земја можеме да извадиме од дупката? Колку сте вешти со алатките? Дали сте подготвени за работна акција? Барем ментал...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg