Квиз: Дали вашата љубовна врска е пред распаѓање?

Дали врската ви е пред распаѓање? Постои ли нешто што може да се спаси, или е време да кажете „збогум“? Тестирајте се.

kviz-dali-vashata-ljubovna-vrska-e-pred-raspagjanje-01.jpg

Во секоја врска постојат знаци што укажуваат дека имате хармоничен однос со партнерот, но и такви што покажуваат дека сте се одљубиле и време ви е да ѝ кажете „збогум“ на личноста со којашто веќе не сте среќни. Во кој правец се движи вашата врска?

Дали вашата љубовна врска е пред распаѓање?
 1. 1.
  Веднаш размислувам како да ѝ го привлечам вниманието и да ѝ се додворувам
  Се трудам да бидам љубезен/на и да јa скријам привлечноста
  Би било добро да станеме пријатели
  Ништо особено, знам дека сум во среќна врска
 2. 2.
  Понекогаш, кога нема што да се прави
  Само кога морам да ги исполнувам нејзините/неговите желби што мене не ме интересираат
  Да, постојано ми е здодевно и чувствувам дека веќе не ме интересира партнерот
  Не, никогаш
 3. 3.
  Неколкупати неделно
  Понекогаш, кога имаме време
  Само кога мора да се појавиме заедно, на важни настани
  Никогаш
 4. 4.
  Не, никогаш
  Да, и повеќепати ми се случило да го/ја изневерам, но никогаш не се дознало
  Да, сум западнал/а во искушение, но за среќа не се остварило
  Неверството е сосема нормален дел од нашата врска, и двајцата имаме афери постојано
 5. 5.
  Со партнерот
  Со роднините, што знам дека нема ништо да му/ѝ кажат
  Не разговарам, но знам да ги кажам недостатоците јавно пред пријателите и да го засрамам партнерот
  Со сите други, освен со партнерот
 6. 6.
  Опуштено и задоволно што конечно сум дома
  Среќно и исполнето што ќе го видам партнерот
  Не знам, сеедно ми е
  Вознемирено, не сакам ниту да си дојдам дома кога знам дека партнерот е тука
 7. 7.
  Има периоди кога и двајцата сме зафатени и немаме време еден за друг
  Има периоди кога воопшто не сакам да знам што прави партнерот
  Да, јас имам свој живот, а тој/таа свој
  Не, секогаш наоѓаме начин и време да бидеме заедно

Б. С. Б. | Црнобело / фото: freepik.com

Би можело да ве интересира:

Квиз: Дали го сакате партнерот или само сакате да сте во врска? Дали ја идеализирате врската или навистина го сакате партнерот? Решете го овој к...
Квиз: Дали сте во врска со погрешен партнер? Секому може да му се случи долго време да биде со некого во врска или во брак, а...
Кулинарски квиз: Дали имате основни познавања од готвење? Дали знаете како да подготвите најлесно јадење без да ги смешате состојките и да...
Квиз: Дали сте во врска со себичен партнер? Дали сте во врска со себичен партнер што се грижи само за себеси или со партнер ...
Квиз: Од кoja (модерна) фобија страдате? Дали сте суеверни па имате фобија од бројот 13, или пак ваш најголем страв е дек...
Кулинарски квиз: Дали сте почетници или махери во кујна? Дали сте вистински махери во кујна или не знаете ниту да спржите јајце? Знаете л...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg