Бидете детектив и решете го случајот: Кој го скрши прозорецот?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Столар 22-04-2018
Столар 21-04-2018


Бидете детектив и решете го случајот: Кој го скрши прозорецот?

Љубопитни сте, забележувате работи кои другите лесно не ги гледаат и секогаш успевате да препознаете кога некој ве лаже. Можно е да сте роден детектив.

bidete-detektiv-i-reshete-go-slucajot-koj-go-skrshi-prozorecot-0001.jpg

Решете го овој случај и откријте дали потајно сте уште еден Шерлок Холмс:

Четворица браќа играле фудбал во градината. Во еден момент топката одлетала кон куќата и искршила прозорец. Мајката излегла од дома и побарала од синовите да признаат кој е виновникот.

1. Јосиф: „Петар го направи тоа“.

2. Петар: „Лука не е виновен“.

3. Лука: „Јосиф ја кажува вистината“

4. Дејан: „Лука не лаже“.

Мајката добро ги познавала сите и рекла „Знам дека сите лажете“ и со прстот покажала кон виновникот.

Кој бил виновникот?

Решението е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Квиз со интересни статистички факти: Ќе погодите ли кои се точни, а ко... Многумина, кога ќе видат статистички податоци и бројки, избегнуваат да си го опт...
Мини загатка: Што недостасува на фотографијата? Ако сте вистински љубител на загатките и тестовите со кои ја оценувате моќта на ...
Дали лесно „пукате“ под притисок? Добро познатото прашање „дали знаеш да работиш под притисок?“ и уште подобро поз...