Колку добро ги познавате правилата за однесување на свадба?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Elektricari 22-03-2018
Оператор 22-03-2018


Колку добро ги познавате правилата за однесување на свадба?

Сигурно досега сте биле поканети на многу свадби, без разлика дали кај блиски луѓе или некои подалечни роднини или пријатели.

kolku-dobro-gi-poznavate-pravilata-za-odnesuvanje-na-svadba-01.jpg

На тие настани сите сме виделе секакви гости - некултурни кои си замислуваат дека свадбата е нивна, или такви кои доаѓаат само за да јадат и пијат, но сeкако ги има и оние кои знаат како оди редот и како треба да се однесуваат на свадби, од почеток до крај.

Проверете дали и вие знаете како треба да се однесувате на свадба или пак, ќе треба да научите нешто повеќе за свадбите.

Колку добро ги познавате правилата за однесување на свадба?
 1. 1.
  Да, плус еден човек не менува ништо, а се подразбира дека не треба да доаѓате сами.
  Да, ако претходно ги прашате младоженците и се согласат.
  Не, ако требало да донесете некој со вас, ќе го нагласеле тоа во поканата.
 2. 2.
  Да, се носи подарок секаде каде што сте поканети.
  Не.
  Да, секако, ако младоженците ви се блиски.
 3. 3.
  Искинати фармерки/Мини здолниште
  Одело/Елегантна комбинација
  Не е важно. Кој како сака може да се облече – нема правило.
 4. 4.
  Да, секако, сакам да им ја видам реакцијата веднаш.
  Не, не мора да се носи уште од самиот почеток.
  Да, треба сите да видат дека носам нешто големо.
 5. 5.
  Кога ќе се пресече тортата.
  После првиот танц.
  Додека не се испие сè.
 6. 6.
  4-6 недели
  6-12 недели
  12-18 недели
 7. 7.
  Секако, тоа е многу скапо, треба тие да си ги покријат трошоците.
  Не, освен ако не се понудат.
  Во никој случај не смеат тие да платат.

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Колку долго ќе патувате до Марс, ако се движите со брзина на светлинат... Денес имаме малку невообичаено, но секако интересно, прашање. Ќе ви треба малку ...
На кое столче ќе седнете? Изборот открива колку среќа имате во љубовта Проучувањето на својата природа преку сопствените избори може значително да ви г...
Само генијалците ќе успеат да ги решат овие загатки за 30 секунди Логичките загатки се добри за луѓето на сите години бидејќи го активираат мозоко...

Најчитани неделава