Квиз: Што криете од другите?


Квиз: Што криете од другите?

Сите имаме по некоја ситница која сакаме да ја скриеме од целиот свет.

kviz-sto-kriete-od-drugite-001.jpg

Некои тоа го прават во облик на прикривање на вистината и информациите, додека други буквално кријат одредени личности од нивниот живот.

Мразите другите да знаат со кого се дружите, со кого сте во врска или колку заработувате?

Одговарајте без мамење и филување, па ќе откриете:

Квиз: Што криете од другите?
 1. 1.
  Дека има финансиски проблеми
  Дека сака да ја запроси
  Дека наскоро ќе ја остави
  Дека ја изневерил
  Дека повеќе не ја сака
  Дека му се допаѓате
 2. 2.
  Ништо не може да ми го уништи одморот, па ни тоа
  Се јавувам на блиските да им се пожалам
  Викам на кој ќе стигнам
  Пресметувам колку пари изгубив
  Пробувам да најдам човек кој ќе ми го реши проблемот
  Седам и чекам
 3. 3.
  Семејството
  Пријателите
  Интуицијата
  Колегите
  Надредените
  Никој
 4. 4.


 5. 5.
  Јадам повеќе од нормалното
  Плачам
  Избегнувам луѓе
  Разговарам со блиските
  Спијам
  Одам на шопинг
 6. 6.


 7. 7.
  Нервозни
  Опуштени
  Незаинтересирани
  Весели
  Скептични
  Срамежливи

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Полжав, мапа или череп - што забележавте прво на сликата? Фото-тестовите имаат моќ да откријат многу аспекти од вашиот карактер. Особено о...
Квиз: Што открива за вас најскокотливиот дел од телото? Која е вашата слаба точка на која никој не смее да ве допре? Сите имаме барем ед...
Одберете еден симбол од античките цивилизации и дознајте кој е вашиот најголем страв Дали најголем страв во животот ви е староста, стагнирањето или што ќе кажат друг...

Најчитани неделава