На кого ќе му помогнете најпрво?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
vozac na kamion 22-06-2018
magacioner 22-06-2018


На кого ќе му помогнете најпрво?

Погледнете ја убаво илустрацијата и замислете дека се наоѓате на самото место на настанот. Потоа најбрзо што можете одговорете – кон кого ќе тргнете за да му помогнете?

na-kogo-ke-mu-pomognete-najprvo-001.jpg

На старицата која се обидува да помине на пешачки, на жената со тешки кеси, на мажот кој се мачи со автомобилот или на мачето кое залутало на улица?

Толкувањето на вашиот одговор ќе го најдете на следната страна...Би можело да ве интересира:

Што прво ќе видите на сликата открива: Зошто немате среќа во љубовта и... Доколку сте љубители на тестови кои само со една фотографија ви откриваат нешто ...
Одговорот ви зависи од карактерот: Кој човек е најбогат? Сите го проценуваме човекот на база на физичкиот изглед, сакале ние да признаеме...
Резервирани, емпатични или саркастични: Што кажува обликот на вашите у... Дали реагирате бурно на работите или животот го прифаќате со леснотија, формата ...