Јапонски тест на личноста: Овошјето што ќе го изберете ја открива вашата најважна особина

Банана, јагода, калинка... Фокусирајте се на илустрацијата, изберете едно овошје, тоа ќе ви ги открие вашите најважни карактеристики.

japonski-test-na-lichnosta-ovoshjeto-shto-kje-go-izberete-ja-otkriva-vashata-najvazhna-osobina-01.jpg

Според верувањата на древните Јапонци, овошјето ја симболизира рамнотежата во човечкото тело.

„Кажи ми што јадеш, ќе ти кажам каков си“, е мисла на јапонскиот научник д-р Кичи Куријама, креаторот на посебен вид психологија која ги открива тајните на љубовниот живот врз основа на омиленото овошје и зеленчук.

Затоа, погледнете ја илустрацијата и изберете едно овошје.

Што кажува тоа за вас и вашиот карактер?

japonski-test-na-lichnosta-ovoshjeto-shto-kje-go-izberete-ja-otkriva-vashata-najvazhna-osobina-01.jpg

Толкувањата се на следната страница...Би можело да ве интересира:

Тест на личноста: Изберете една палма и дознајте што ве очекува летово Секоја палма на фотографијата пред вас има различно значење. Одберете ја палмата...
Тест на потсвеста: Што прво гледате на илустрацијата - открива како ве гледаат другите, а какви сте ... Овој тест на потсвеста ќе ви открие какви сте навистина, а како, всушност, ве гл...
Слон или село - што гледате прво на илустрацијата? Открива каква личност сте и што ви е слаба страна Кои се вашите клучни вредности? До што се држите во животот, но и што ви е слаба...
Тест на личноста: Изберете едно дрво и дознајте повеќе за вашиот карактер Замислете дека го имате вашиот двор од соништата... Додека го пиете вашето утрин...
Првото животно што ќе го видите на илустрацијата ќе ги открие тајните на вашата личност Ако видовте камила - вие сте личност која не се откажува што и да ви се случи. К...
Тест на потсвеста: Начинот на кој ја држите шолјата ги открива тајните на вашата личност Дали ја држите шолјата за чај или кафе со целата дланка, само за рачката, или со...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg