Вирална загатка: Кој воз се движи во погрешна насока?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Кувар/ка 22-03-2019


Вирална загатка: Кој воз се движи во погрешна насока?

Луѓето сакаат да се предизвикуваат себеси со сите вирални загатки кои им го „мачат“ мозокот.

viralna-zagatka-koj-voz-se-dvizhi-vo-pogreshna-nasoka-01.jpg

Новата загатка е создадена од Heathrow Express, а се работи за илустрација на која има 27 различни возови кои возат кон запад.

Но, само еден од нив се движи во погрешна насока. Сликата можеби ќе ви го „замати“ умот, но ако погледнете подобро, ќе можете да го забележите возот.

Еден од возовите на сликата, се движи во погрешна насока – погледнете добро, гледате ли кој е?

viralna-zagatka-koj-voz-se-dvizhi-vo-pogreshna-nasoka-02.jpg

Ви даваме уште една шанса, со мала помош: возот е во виолетово-бела боја, фокусирајте се на централниот дел на сликата.

viralna-zagatka-koj-voz-se-dvizhi-vo-pogreshna-nasoka-03.jpg

Ако не успеавте да го најдете, преминете на следната страна...Би можело да ве интересира:

Загатки заради кои нема да имате мир додека не најдете решение Истражувањата многупати докажале дека решавањето загатки и логички задачи е искл...
Загатки за оние со развиена логика: Ќе успеете ли да ги решите за 10 с... Ако сте од оние кои мислат дека сите проблеми на светот имаат логично објаснувањ...
8 загатки кои ќе ви го предизвикаат мозокот до крајна граница Од слатки „овошни“ равенки до математички задачи со „Чарлиевите ангели“, дали ва...