Квиз: Ако барате љубов на македонската естрада, совршениот партнер за вас е...
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Чувар 22-07-2019
Sales Assistant 22-07-2019


Квиз: Ако барате љубов на македонската естрада, совршениот партнер за вас е...

Дали сте од оние кои се разнежнуваат на стиховите од Владо Јаневски и Ѓорѓи Крстевски или пак добро се размрдуваат со оние на Дарио и Александар Тарабунов?

kviz-ako-barate-ljubov-na-makedonskata-estrada-za-vas-sovrsheniot-e-01.jpg

Дали ви одговара маж кој е вљубеник во природата и уметноста или пак сакате маж ориентиран кон профит со цврста професионална визија пред себе?

Се разбира, веруваме дека во секој случај критериум ви е тој добро да пее.

Одговорете на овие интересни прашања и откријте кој македонски пејач ги има карактеристиките на вашиот маж од соништата.

Квиз: Ако барате љубов на македонската естрада, совршениот партнер за вас е...
 1. 1.
  Казанова тип
  Непоправлив романтичар
  Умерен шмекер
  Домаќин човек
 2. 2.
  Мудроста
  Самодовербата
  Амбициозноста
  Ведрината
 3. 3.
  Ти си несудена моја!
  Ќе пеам за нас!
  Ти си моја тајна отровна!
  Луд сум по тебе!
 4. 4.
  Бракот е смислата на животот
  Животот може да биде совршен и без брак
  Сè во свое време
  Најголемата магија на бракот се децата
 5. 5.
  Елегантен
  Лежерен
  Спортски
  Специфичен
 6. 6.
  Планинарење
  Сè што носи приход
  Готвење
  Маркетинг
 7. 7.
  Некаде во природа
  На свечена вечера
  Во интимна домашна атмосфера
  Во диско

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз за жени: Колку ги разбирате мажите? Дали мажите ги читате како отворена книга или сепак ви се мистерија со која не м...
Квиз само за оние со остар вид – Ќе успеете ли да го решите за 2 минут... Дали мислите дека имате остар поглед и не пропуштате ниту еден детаљ? Дали ми...
Логички проблем: Во која од трите девојки е заљубен дечкото? Зошто жените ретко го прават првиот чекор? Очигледно, бидејќи не се сигурни дали...