Квиз: 10 празнични прашања на кои не смеете да го згрешите одговорот

Знаете ли кој божиќен филм има најголема заработка на сите времиња? А како се вика „Среќен Божиќ“ на шпански јазик? Проверете го своето знаење – на овие прашања не смеете да го згрешите одговорот.

kviz-10-praznichni-prashanja-na-koi-ne-smeete-da-go-zgreshite-odgovorot-01.jpg

Дали почна да ве фаќа празничната еуфорија? Ја накитивте елката, купивте подароци, знаете и каде ќе ја дочекате Нова година.

Но, ајде малку и да се забавуваме... Решете го овој квиз со 10 супер лесни прашања, чии одговори мора да ги знаете.

Кликнете на фотографијата за точниот одговор.

10 празнични прашања на кои не смеете да го згрешите одговорот
 1. 1.
  Кликни за одговорот
 2. 2.
  Кликни за одговорот
 3. 3.
  Кликни за одговорот
 4. 4.
  Кликни за одговорот
 5. 5.
  Кликни за одговорот
 6. 6.
  Кликни за одговорот
 7. 7.
  Кликни за одговорот
 8. 8.
  Кликни за одговорот
 9. 9.
  Кликни за одговорот
 10. 10.
  Кликни за одговорот

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Што ви се јаде во моментов? Ви се јаде нешто во моментот, а не знаете што? Можеби не сте премногу гладни, но...
Квиз: Како ја изразувате љубовта? Како наједноставно ја покажувате љубовта? Дали го правите тоа преку гестови, под...
Квиз: Кое е ваше идеално место за летување? Париз, Цирих или Барселона? Море, планина или град кој не сте го посетиле претхо...
Квиз: Во која деценија сте требале да живеете? „ЕXIT фестивал“ или „Woodstock“? Гранџ или ретро мода? СМС или пораки на Вибер? ...
Квиз: Дали се заљубувате лесно? Имате срце од камен и тешко им се препуштате на чувствата или се заљубувате уште...
КВИЗ: Дали имате моќ да правите избори кои ве носат на следно ниво во животот? Дали квалитетот ви е важен пред квантитетот? А напредокот во технологијата? Дали...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg