Квиз за концентрација: После кое прашање ќе се откажете?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 24-04-2019
Возач 24-04-2019
Монтажер 24-04-2019


Квиз за концентрација: После кое прашање ќе се откажете?

Дали сакате мозокот да ви работи со полна пареа, без паузи и прекини, без одмори? Тогаш, кога сите одмораат, вие треба да го вежбате.

kviz-za-koncentracija-posle-koe-prasanje-ke-se-otkazete-001.jpg

Менталната гимнастика овојпат доаѓа низ 8 прашања проследени со илустрации, а во секоја од нив имате за задача да пронајдете еден предмет кој се издвојува од останатите.

До кое прашање ќе издржите?

Кликнете на сликите за да го откриете одговорот...

Квиз за концентрација: После кое прашање ќе се откажете?
 1. 1. Кој број не се вклопува со останатите?
  Кликни за одговорот
 2. 2. Која рака е поразлична?
  Кликни за одговорот
 3. 3. Кој облик се издвојува?
  Кликни за одговорот
 4. 4. Која од четирите рози е погрешно поставена?
  Кликни за одговорот
 5. 5. Кој часовник има грешка?
  Кликни за одговорот
 6. 6. Кои три стрелки не припаѓаат со останатите?
  Кликни за одговорот
 7. 7. Кој од трите речиси идентични ученици има поразличен детаљ?
  Кликни за одговорот
 8. 8. Бонус прашање, контрастно на сите претходни: Која лушпа од јајцето ја дополнува долната половина, означена со број 1?
  Кликни за одговорот

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тест: Што би направиле прво во ситуацијата на сликата? Начинот на кој се справувате со стресните ситуации во животот можат да открие мн...
Тест на личноста: Замислете го вашиот дом од соништата - со каква боја... Дали ќе се одлучите за сигурна опција како белата боја или ќе бидете храбри со и...
Одберете магично стапче кое би сакале да го имате и откријте ги тајнит... Кога би имале магично стапче со кое ќе може да добиете што сакате и кога сакате,...