Тест на кој повеќето ќе паднат: Колку чкорчиња има на илустрацијата?

Навидум изгледа лесно, но многумина даваат грешен одговор – ќе го погодите ли вие точниот број на чкорчиња кои стојат покрај запалката?

test-na-koj-povekjeto-kje-padnat-kolku-chkorchinja-ima-na-ilustracijata-povekje01.jpg

Визуелните тестови се добри за развивање на видот, концентрацијата и забележувањето детали, но некои луѓе едноставно ги немаат овие моќи.

Дали вие важите за некој со добри моќи на забележување?

Ајде да провериме – колку чкорчиња има на илустрацијата?

test-na-koj-povekjeto-kje-padnat-kolku-chkorchinja-ima-na-ilustracijata-02.jpg

Точниот одговор е на следната страница... Би можело да ве интересира:

Предизвик кој ќе го решат точно само умните глави: Колку дупки има маицата? Оваа задача на прв поглед изгледа едноставно, но најверојатно ќе направи да погр...
Визуелен предизвик: Колку предмети можете да изброите на фотографијата? На фотографијата пред вас има неколку предмети. Тие се поставени еден врз друг, ...
Детективска задача: Кое дете е виновно за хаосот? Колку се силни вашите моќи на забележување детали? Ако треба да откриете кој е в...
Визуелна загатка: Пронајдете ја различната мачка за 5 секунди Оваа загатка за 5 секунди ќе ја решат само оние кои имаат добра моќ на забележув...
Вирален хит: Колку јајца има во кутијата? Оптичката илузија по која сите полудеа, вирално се шири по социјалните мрежи, а ...
Квиз: 10 визуелни предизвици што ќе ви го раздвижат мозокот Ако сакате визуелни предизвици, веруваме дека ќе ви се допадне овој квиз. Тестир...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg