Квиз за филмомани: Колку обрнувате внимание на детали во сцените од филмовите?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 20-05-2019
Продавач 20-05-2019


Квиз за филмомани: Колку обрнувате внимание на детали во сцените од филмовите?

Дали себеси се сметате за махер за филмови и мислите дека ги знаете до детаљ култните филмски сцени?

kviz-za-filmomani-kolku-obrnuvate-vnimanie-na-detali-vo-scenite-od-filmovite-01.jpg

Направивме мини квиз со кој ќе го тестирате вашето „филмско“ знаење, односно со кој ќе се проверите колку обрнувате внимание на деталите додека гледате филмови.

Можеби некои од нив сте ги гледале повеќепати, на дел од нив можеби им ги знаете напамет и репликите, но, дали забележувате што држат во рацете, каква боја им е облеката на главните ликови и што има во позадината додека зборуваат?

Ве предизвикуваме да се тестирате – дали сте вистински филмоман?

(Кликнете на секоја фотографија за да го дознаете точниот одговор)

Колку обрнувате внимание на детали во сцените од филмовите?
 1. 1. Каква боја е марамата која ја носи капетанот Џек Спароу од „Pirates of the Caribbean“ во замена за шапка?
  Кликни за одговорот
 2. 2. Се сеќавате ли на бојата на фустанот на хероината Ема Стоун во култната сцена од „La La Land“?
  Кликни за одговорот
 3. 3. Што држи ликот на Леонардо ди Каприо во сцената од „Django Unchained“?
  Кликни за одговорот
 4. 4. Што виси зад Долорес Амбриџ во „Harry Potter and the Order of the Phoenix“?
  Кликни за одговорот
 5. 5. Што држи Холи Голајтли во добро познатата сцена од филмот „Breakfast at Tiffany“?
  Кликни за одговорот
 6. 6. Што има зад ликовите на Патрик Свејзи и Деми Мур и што држат во рацете во сцена од филмот „Ghost“?
  Кликни за одговорот
 7. 7. Што држи во рака ликот на Мила Јовович во „Fifth Element“?
  Кликни за одговорот
 8. 8. Со што мавта Џокер во филмот „The Dark Knight“?
  Кликни за одговорот
 9. 9. Што или кој стои покрај ликот на Бен Афлек во „Disappeared“?
  Кликни за одговорот
 10. 10. Што држи во рака Бриџит Џонс во „Bridget Jones's Diary“?
  Кликни за одговорот
 11. 11. Бонус: Во што гледа Денерис Таргaриен во сцена од серијата „Game of Thrones“?
  Кликни за одговорот
 12. 12. Бонус: Каква боја е каучот во Central Coffee House од серијата „Friends“?
  Кликни за одговорот

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Дали имате влакна на јазикот? Дали некогаш сте се соочиле со хотелска соба која не е како на фотките на интерн...
Квиз: Што ви кажува вашето минато? Каква порака ви испраќа минатото? Кои лекции ги научивте и што треба да променит...
Квиз: Дали сте добар или лош човек? Дали сте од оние луѓе кои срцето би го дале за другите или секогаш на прво место...