Трик прашање: Во трка ја престигнавте втората личност, кое место сте?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Трик прашање: Во трка ја престигнавте втората личност, кое место сте?

Дали сметате дека сте паметни? Сакате ли малку да го загреете умот?

trik-prashanje-vo-trka-ja-prestignavte-vtorata-lichnost-koe-mesto-ste-01.jpg

Учествувате во трка. Ја престигнувате втората личност. На кое место сте?

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Трик прашање: Како се вика 5-тата ќерка? Што мислите кое име го одбрале нејзините родители? Taткото на Марија има 5 ...
Трик прашање: Што прави 5-тата сестра? Како се забавувате вие со вашите браќа и сестри? Во ова семејство атмосферата е ...
Трик прашање: Колку време ќе ви треба за точниот одговор? Време е да го размрдате мозокот и да се обидете да решите детска загатка, која н...

Најчитани неделава