Квиз за деновите кога не знаете што да облечете
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Квиз за деновите кога не знаете што да облечете

Дали утре треба да излезете од дома лежерно или формално дотерани?

kviz-za-denovite-koga-ne-znaete-sto-da-oblecete-001.jpg

Веројатно едно од најчестите прашања кои се мотаат во женската глава е токму тоа – Што да облечам утре?

Дали ќе врне или не? Дали ќе бидам расположена за фармерки и џемпер или сепак штикли?

За да си ги решите дилемите и малку да го опуштите мозокот, направете го овој квиз.

Квиз за деновите кога не знаете што да облечете
  1. 1. Одберете нешто сино...


  2. 2. И нешто црвено...


  3. 3. Одберете една зелена слика...


  4. 4. И една виолетова од понудените...


  5. 5. Ви остана уште црна:


М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Кој е крадецот? Дали сакате за момент да се ставите во улогата на детектив и да ѝ помогнете на п...
Квиз: Дали сте искрена личност? Дали сте личност која лаже без срам или пак секогаш ја кажувате вистината, дури ...
Квиз: Која жена изгледа најстаро? Како ја проценувате возраста на жените? Според начинот на облекување, ставот или...