Квиз: Што треба да направите пред Нова година, за да привлечете среќа во 2020-та?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Квиз: Што треба да направите пред Нова година, за да привлечете среќа во 2020-та?

Секоја нова година ја славиме со посебна радост, но како во наредната 2020-та да привлечете повеќе среќа од вообичаено?

kviz-sto-treba-da-napravite-pred-nova-godina-za-da-privlecete-srekja-vo-2020ta-001.jpg

Што треба да направите пред дочекот на Новата година, за да ја завршите старата и да ја започнете новата посреќно?

Визуелниот тест низ неколку симболи го има одговорот:

Што треба да направите пред Нова година, за да привлечете среќа во 2020-та?
 1. Одберете еден симбол кој најмногу ве асоцира на Нова година:
  1. Лампион
  2. Ѕвезда
  3. Писмо
  4. Божиќна имела
  5. Капата на Дедо Мраз
  6. Лижавче
  7. Ѕвонче
  8. Свеќа

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Кој е крадецот? Дали сакате за момент да се ставите во улогата на детектив и да ѝ помогнете на п...
Квиз: Дали имате влакна на јазикот? Дали некогаш сте се соочиле со хотелска соба која не е како на фотките на интерн...
Квиз: Дали сте искрена личност? Дали сте личност која лаже без срам или пак секогаш ја кажувате вистината, дури ...