Квиз: Дали сте добри кулинари и махери во кујна?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Квиз: Дали сте добри кулинари и махери во кујна?

Како рибата да не ви се залепи, какво треба да биде авокадото и како да проверите дали јајцата се расипани – проверете колку сте вешти во кујната со овој квиз.

kviz-dali-ste-dobri-kulinari-i-maheri-vo-kujna-01.jpg

Дали се сметате себеси за вешти во кујната? Време е да провериме со краток квиз.

И не, не мислиме на тоа дали знаете да сварите шпагети и да направите салата, туку колку се разбирате навистина во работите, колку знаете да препознаете зрели плодови, како се складираат и како се подготвуваат.

Ако сте ги читале редовно нашите кулинарски трикови, со сигурност ќе знаете да одговорите на прашањата во продолжение.

Дали сте добри кулинари и махери во кујна?
 1. 1.

 2. 2.
  Тврдо
  Меко
 3. 3.
  Тенка
  Дебела
 4. 4.
  10 минути
  20 минути
 5. 5.
  Да ја намачкате рибата и скарата со лимон
  Да ставите парчиња лимон под рибата
 6. 6.

 7. 7.
  Два прста - нема шанси да „избега“
  Лушпата од јајцето
 8. 8.
  Расипано е
  Може да се јаде
 

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Кој е крадецот? Дали сакате за момент да се ставите во улогата на детектив и да ѝ помогнете на п...
Квиз: Дали сте искрена личност? Дали сте личност која лаже без срам или пак секогаш ја кажувате вистината, дури ...
Квиз: Која жена изгледа најстаро? Како ја проценувате возраста на жените? Според начинот на облекување, ставот или...