Квиз: На колку прашања од општо познавање ќе одговорите точно?


Квиз: На колку прашања од општо познавање ќе одговорите точно?

Дали сте од оние кои секој квиз го гледаат како предизвик да си го тестираат своето познавање? 

kviz-na-kolku-logichki-prashanja-od-opshto-poznavanje-kje-odgovorite-tochno-01.jpg

Дали сметате дека имате широки општи познавања? Да провериме...

Квиз: На колку прашања од општо познавање ќе одговорите точно?
 1. 1.
  Венера
  Сатурн
  Јупитер
 2. 2.
  1
  3
  12
 3. 3.
  Дефинитивно камењата
  Исто тежат
  Пердувите
 4. 4.
  Борис Трајковски
  Јосип Броз - Тито
  Киро Глигоров
 5. 5.
  Ниту една
  13
  7
 6. 6.
  Рејкјавик
  Осло
  Лондон
 7. 7.
  Оториноларинголог
  Офталмолог
  Ортопед
 

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Кој е крадецот? Дали сакате за момент да се ставите во улогата на детектив и да ѝ помогнете на п...
Квиз: Дали имате влакна на јазикот? Дали некогаш сте се соочиле со хотелска соба која не е како на фотките на интерн...
Квиз: Дали сте искрена личност? Дали сте личност која лаже без срам или пак секогаш ја кажувате вистината, дури ...

Најчитани неделава