Квиз за најголемите фанови: Колку знаете за серијата Friends?


Квиз за најголемите фанови: Колку знаете за серијата Friends?

Friends е една од најгледаните серии, па дури и да не сте ја изгледале, дефинитивно знаете нешто за неа.

samo-za-najgolemite-fanovi-kolku-znaete-za-serijata-friends01.jpg

Од нејзината премиера на 22-ри септември 1994-та, Фиби, Џои, Моника, Чендлер, Рејчел и Рос ги освоија срцата на милиони фанови ширум светот.

Покрај одлична постава која ја сочинуваа одлични актери, меѓу кои и познатата Џенифер Анистон, во серијата гостуваа и некои од најголемите холивудски имиња.

А, ако и вие сте фан на серијата, тогаш сигурно ќе ви се допадне овој забавен квиз.

Вo продолжение се неколку прашања поврзани со серијата, а ќе успеете да ги одговорите сите точно, само ако сте верен фан и ја имате изгледано неколкупати.

Квиз за најголемите фанови: Колку знаете за серијата Friends?
 1. 1.
  Морис, вселенскиот каубој
  Брус, гуштерот што пее
  Лени, докторот со две глави
 2. 2.
  3 пати
  7 пати
  12 пати
 3. 3.
  Џои
  Фиби
  Рејчел
 4. 4.
  Џулија Робертс
  Хали Бери
  Гвинет Палтроу
 5. 5.
  Рејчел
  Моника
  Фиби
 6. 6.
  Бери
  Марк
  Мјуриел
 7. 7.
  Џошуа
  Паоло
  Бери
 8. 8.
  Италија
  Франција
  Англија
 9. 9.
  Бони Ридл
  Реџина Фаланџи
  Филис Алберта
 10. 10.
  Insomnia Cafe
  Sleepless Cafe
  Cafeteria

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Колку факти знаете за животинскиот свет? Светот содржи отприлика 8.7 милиони животински видови, па не е ни чудно што сè у...
Колку долго ќе патувате до Марс, ако се движите со брзина на светлината? Денес имаме малку невообичаено, но секако интересно, прашање. Ќе ви треба малку ...
Слонче кое носи среќа – одберете едно и дознајте го советот што ќе ви го понуди Станува збор за брз и едноставен тест. Одберете го слончето коешто најмногу ве п...

Најчитани неделава