Забавен тест - Колку серии ќе препознаете на илустрацијата?


Забавен тест - Колку серии ќе препознаете на илустрацијата?

Сите ги знаеме популарните серии како Game of Thrones, Friends или The Big Bang Theory - колку важите за познавач на серии и колку ќе препознаете на илустрацијата?

zabaven-test-kolku-serii-kje-prepoznaete-na-ilustracijata-01.jpg

Бидејќи гледањето серии стана омилено хоби на многумина, особено оваа година кога сите моравме да седиме дома, повеќето луѓе станаа вистински експерти на оваа тема.

Ако сметате дека и вие спаѓате овде, сега имате можност да го проверите тоа.

На илустрацијата подолу има 26 предмети кои се препознатливи за одредена серија. Вашата задача е да погодите за кои серии станува збор.

Колку серии ќе препознаете?

zabaven-test-kolku-serii-kje-prepoznaete-na-ilustracijata-02.jpg

Погледнете ги одговорите на следната страница …Би можело да ве интересира:

Квиз: Ако животот ви беше претворен во книга, каков наслов ќе имаше? Дали некогаш сте помислиле сите ваши животни искуства и случувања, совети и лекц...
Колку долго ќе патувате до Марс, ако се движите со брзина на светлината? Денес имаме малку невообичаено, но секако интересно, прашање. Ќе ви треба малку ...
Со каков маж ќе стапите во брак? Секоја девојка сонува да го најде идеалниот партнер со кој ќе го помине остатоко...

Најчитани неделава