Застрашувачки прецизен тест на личноста: Како ве доживуваат другите луѓе?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Застрашувачки прецизен тест на личноста: Како ве доживуваат другите луѓе?

Овој неверојатно точен тест на личноста ќе ви открие како другите луѓе ве доживуваат со сопствените очи.

Test-na-licnosta-01 (1).jpg

 Некои ви се восхитуваат и сакаат да бидат како вас, други пак не ви веруваат и се колебаат кога треба да воспостават некој подлабок однос со вас – навидум, без никаква причина.

Зошто? Што е тоа што другите луѓе го забележуваат кај вас, а не сакаат да ви го кажат во лице? Овој тест на личноста ќе ви го даде одговорот на тоа прашање.

Да почнеме од почеток:

Застрашувачки прецизен тест на личноста: Како ве доживуваат другите луѓе?
 1. 1.
  Наутро
  После пладне и приквечер
  Доцна навечер
 2. 2.
  Брзо, со долги чекори
  Релативно брзо, со ситни чекори
  Не баш брзо, со исправена глава, гледајќи пред себе
  Не баш брзо, со наведната глава
  Многу бавно
 3. 3.
  Стоите со прекрстени раце
  Дланките ги држите склопени
  Една или двете раце ги држите на колковите
  Ја допирате или ја гушкате личноста со којашто разговарате
  Си играте со своето уво, си ја допирате вилицата или виткате прамени од косата
 4. 4.
  Со свиткани колена, нозете ви се опуштени една покрај друга
  Со прекрстени нозе
  Нозете ви се хоризонтално испружени
  Едната нога ви е свиткана под телото
 5. 5.
  Со гласна смеа
  Со насмевка, но не гласна
  Со тивко смешкање
  Со срамежлива полунасмевка
 6. 6.
  Гласни сте при доаѓањето, за да ве забележат сите кога влегувате
  Доаѓате незабележливо и гледате наоколу со цел да ги најдете луѓето што ги познавате
  Целосно сте незабележливи и се обидувате воопшто да не ве забележи некој
 7. 7.
  Среќни сте поради тоа што ве прекинале
  Многу сте изнервирани поради туѓата постапка
  Нешто измеѓу двете крајности
 8. 8.
  Црвена или портокалова
  Црна
  Жолта или светлосина
  Зелена
  Темносина или виолетова
  Бела
  Сива или крем
 9. 9.
  Испружени на грбот
  Испружени на стомакот
  Лежерно сте наместени на едната страна, односно на колкот
  Главата ви е наслонета на едната рака
  Главата ви е под покривачот
 10. 10.
  Како паѓате
  Како се тепате или се борите
  Нешто или некого барате
  Летате или лебдите
  Генерално не сонувате
  Соништата ви се секогаш пријатни

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тест за видот: Каде се крие розата? Дали имате изострен вид? Дали ќе успеете да ја пронајдете скриената роза и за ко...
Тест: Дали сте „чудак“? Вашите навики и избори говорат многу за вас, па преку овој квиз дознајте каква л...
Само луѓето со беспрекорен вид можат да го решат овој тест Дали знаете колку ви е прецизен видот? Колку добро можете да забележувате речиси...

Најчитани неделава