9 одлични идеи за свадба во двор (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


9 одлични идеи за свадба во двор (фото)

Планирате летна свадба, а не можете да се замислите во затворен простор кој ве ограничува?

Odlicni-idei-za-svadba-vo-dvor-01.jpg

Доколку уловите го дозволуваат тоа лесно може да си организирате свадбена прослава во вашиот дом, односно во дворот.

Дворното место претставува огромна предност и нуди неверојатни можности за трансформација на отворениот простор. Можеби ќе се помачите додека усогласите одредени детали поврзани со свадбата, но ќе заштедите прилично многу, а за возврат ќе добиете и понудите уникатна прослава.

Од поставувањето маси и столчиња, до интересното мени и декорации, па сé до мал мини-бар на отворено и многу светилки за повпечатлив амбиент.

Погледнете ги овие 9 идеи за свадба во двор и признајте дека предизвикуваат љубов на прв поглед:

Маси и столчиња под шатори (за секој случај)

Odlicni-idei-za-svadba-vo-dvor-02.jpg

Централен дел за церемонијата и фоткање со гостите

Odlicni-idei-za-svadba-vo-dvor-08.jpg

Многу свежа храна послужена на едноставен начин

Odlicni-idei-za-svadba-vo-dvor-03.jpg

Отворен мини-бар со пијалаци

Odlicni-idei-za-svadba-vo-dvor-09.jpg

Ладни пијалаци во количка или на точење

Odlicni-idei-za-svadba-vo-dvor-07.jpg

Апостолки за уморни нозе и шапки и ладала за сонце

Odlicni-idei-za-svadba-vo-dvor-04.jpg

Едноставни декорации за просторот

Odlicni-idei-za-svadba-vo-dvor-05.jpg

Светилки за романтичен амбиент

Odlicni-idei-za-svadba-vo-dvor-06.jpg

И не заборавајте на отпадоците

Odlicni-idei-za-svadba-vo-dvor-10.jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 работи околу свадбите за кои на гостите НЕ ИМ Е ГАЈЛЕ Планирањето свадба е прилично стресна работа. Долга листа на обврски кои треба д...
Невестата го изгубила видот - гостите на свадбата ставиле превез на очите за поддршка Таа го изгубила видот на 27 години, а својот сакан го запознала подоцна и никога...
Типови на луѓе без кои не може да помине ниедна свадба Секоја свадба е посебна на свој начин, почнувајќи од разликите на местото каде с...

Најчитани неделава