Луксузна ромска свадба одржана во Виена: Сватовите ја купија невестата за огромна сума пари

Невестата била купена за неколку десетици илјади евра, а гостите не се штеделе ни во делењето бакшиш. Ви ги пренесуваме сите детали од една луксузна ромска свадба, одржана во Виена...

luksuzna-romska-svadba-odrzana-vo-viena-svatovite-ja-kupija-nevestata-za-ogromna-suma-pari-01_copy_copy.jpg

Сезоната на свадби е во полн ек, а крајот на летото и почетокот на есента се одличен период за поголеми прослави.

Ромските свадби секогаш се гламурозни и гостите одлично си поминуваат, а оние кои настапуваат на тие веселби одлично заработуваат.

luksuzna-romska-svadba-odrzana-vo-viena-svatovite-ja-kupija-nevestata-za-ogromna-suma-pari-06.jpg

Српската емисија „Свадба од милион евра“ ја пренесува атмосферата од најгламурозните свадби организирани од Балканци.

Една таква се одржа во Виена, а од снимките направени на прославата може да се види дека станува збор за раскошна веселба.

Младоженецот е по потекло е од Србија. а невестата од село во близина на Виена.

Водителот на емисијата, Урош Божиќ пренесе дел од атмосферата на ТикТок.

luksuzna-romska-svadba-odrzana-vo-viena-svatovite-ja-kupija-nevestata-za-ogromna-suma-pari-06_copy.jpg

Eден маж, кој на свадбата се појавил накитен со многу злато, привлекол најголемо внимание кај гледачите.

На левата рака носел прстен од 120.000 евра и часовник од 80.000 евра, а на вратот пет златни ланчиња за кои пред камерите изјави дека се „нешто ситно“.

За оваа пригода младоженецот избрал црно-бело одело, кое одлично се совпаѓало со автомобилот од марката Porsche со кој пристигнал на церемонијата.

luksuzna-romska-svadba-odrzana-vo-viena-svatovite-ja-kupija-nevestata-za-ogromna-suma-pari-04.jpg

На следната страница погледнете ја и снимката од свадбата...Би можело да ве интересира:

Водич за идни невести: Сè што ви е потребно за да организирате свадба за 1 месец Време е за вашата свадба од соништата? Но, дали ќе стигнам да подготвам се за ед...
35 фризури за свадба за невести кои немаат идеја (фото) Фризурата за свадба е од големо значење за секоја невеста – како се замислувате ...
Необични свадбени и брачни обичаи од Србија: Сопругот се преправа дека е „бремен“, свекрвата танцува... Маж глуми трудница, свекрвата танцува на поткровјето... Ова се само дел од обича...
Немало луксуз и веселби со 500 гости - Како изгледале свадбите во Југославија? Свадбите во Југославија биле скромни, во кругот на семејството, без гламурозна о...
5.000 гости, 10-дневна прослава: Како изгледа свадбата на синот на најбогатиот султан на светот? На главната забава биле поканети 5.000 гости, а со сите церемонии, свадбата ќе т...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg