„Ќе ми ги расипеш свадбените слики со изгледот“ - невеста од кошмарите стана вирален хит
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ВОЗАЧИ 27-03-2020


„Ќе ми ги расипеш свадбените слики со изгледот“ - невеста од кошмарите стана вирален хит

Сè почесто осамнуваат информации за невести со тон барања за нивната свадба. Дали знаете некоја ваква?

kje-mi-gi-rasipesh-svadbenite-sliki-so-izgledot-nevesta-od-koshmarite-stana-viralen-hit-01.jpg

Невеста стана мета на критики откако нејзина пријателка јавно ги објави пораките во кои оваа ја терала да ги покрие нејзините тетоважи и да ја промени бојата на косата, затоа што таа ѝ била сина и ќе ѝ ги расипела тематските свадбени фотографии.

Таа ја терала да носи фустан со долги ракави или јакна среде лето за да не ѝ се гледаат тетоважите, плус задолжително да ја бојадиса косата барем со спреј.

kje-mi-gi-rasipesh-svadbenite-sliki-so-izgledot-nevesta-od-koshmarite-stana-viralen-hit-06.jpg

Всушност, невестата сакала нејзината гостинка комплетно да го промени изгледот.

Гостинката не сакала да го стори тоа, па била обвинета дека е себична и дека сака да ѝ го уништи големиот ден на невестата и нејзиниот сакан.

kje-mi-gi-rasipesh-svadbenite-sliki-so-izgledot-nevesta-od-koshmarite-stana-viralen-hit-05.jpg

Луѓето беа шокирани од оваа преписка и споделија низа негативни коментари на сметка на невестата.

„Не сфаќам зошто луѓето мислат дека „совршениот ден“ е како изгледаат на фотографиите. Зарем совршен ден не е оној исполнет со среќа и љубов?“, беше еден од коментарите. Друг ја советуваше гостинката да ја облече најодвратната јакна што ја има, за инает на невестата. Трет упати апел: „Што се случи со свадбите, нели беа славење на љубовта?“

kje-mi-gi-rasipesh-svadbenite-sliki-so-izgledot-nevesta-od-koshmarite-stana-viralen-hit-02.jpg

Дали и вие знаете некоја ваква напорна невеста?

Целосната преписка:

kje-mi-gi-rasipesh-svadbenite-sliki-so-izgledot-nevesta-od-koshmarite-stana-viralen-hit-01.jpg

kje-mi-gi-rasipesh-svadbenite-sliki-so-izgledot-nevesta-od-koshmarite-stana-viralen-hit-02.jpg

kje-mi-gi-rasipesh-svadbenite-sliki-so-izgledot-nevesta-od-koshmarite-stana-viralen-hit-03.jpg

Објавата на разочараната гостинка:

kje-mi-gi-rasipesh-svadbenite-sliki-so-izgledot-nevesta-od-koshmarite-stana-viralen-hit-04.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Невеста сака да ја замени деверицата бидејќи не ослабела до свадбата Невестата што ѝ врши притисок на својата тазе породена пријателка стана вирален ...
Невеста потрошила многу пари, па бара цвеќарот да ѝ работи гратис за свадбата „Потрошив многу пари за мојата свадба, ќе може ли ти да ми работиш гратис?“ - др...
Невеста во црно, темни декорации – инспирација за сите кои не сакаат клише бела свадба (фото) Графичка дизајнерка ги инспирира сите кои не сакаат бели свадби – облечена е во ...