„Ќе ми ги расипеш свадбените слики со изгледот“ - невеста од кошмарите стана вирален хит

Сè почесто осамнуваат информации за невести со тон барања за нивната свадба. Дали знаете некоја ваква?

kje-mi-gi-rasipesh-svadbenite-sliki-so-izgledot-nevesta-od-koshmarite-stana-viralen-hit-01.jpg

Невеста стана мета на критики откако нејзина пријателка јавно ги објави пораките во кои оваа ја терала да ги покрие нејзините тетоважи и да ја промени бојата на косата, затоа што таа ѝ била сина и ќе ѝ ги расипела тематските свадбени фотографии.

Таа ја терала да носи фустан со долги ракави или јакна среде лето за да не ѝ се гледаат тетоважите, плус задолжително да ја бојадиса косата барем со спреј.

kje-mi-gi-rasipesh-svadbenite-sliki-so-izgledot-nevesta-od-koshmarite-stana-viralen-hit-06.jpg

Всушност, невестата сакала нејзината гостинка комплетно да го промени изгледот.

Гостинката не сакала да го стори тоа, па била обвинета дека е себична и дека сака да ѝ го уништи големиот ден на невестата и нејзиниот сакан.

kje-mi-gi-rasipesh-svadbenite-sliki-so-izgledot-nevesta-od-koshmarite-stana-viralen-hit-05.jpg

Луѓето беа шокирани од оваа преписка и споделија низа негативни коментари на сметка на невестата.

„Не сфаќам зошто луѓето мислат дека „совршениот ден“ е како изгледаат на фотографиите. Зарем совршен ден не е оној исполнет со среќа и љубов?“, беше еден од коментарите. Друг ја советуваше гостинката да ја облече најодвратната јакна што ја има, за инает на невестата. Трет упати апел: „Што се случи со свадбите, нели беа славење на љубовта?“

kje-mi-gi-rasipesh-svadbenite-sliki-so-izgledot-nevesta-od-koshmarite-stana-viralen-hit-02.jpg

Дали и вие знаете некоја ваква напорна невеста?

Целосната преписка:

kje-mi-gi-rasipesh-svadbenite-sliki-so-izgledot-nevesta-od-koshmarite-stana-viralen-hit-01.jpg

kje-mi-gi-rasipesh-svadbenite-sliki-so-izgledot-nevesta-od-koshmarite-stana-viralen-hit-02.jpg

kje-mi-gi-rasipesh-svadbenite-sliki-so-izgledot-nevesta-od-koshmarite-stana-viralen-hit-03.jpg

Објавата на разочараната гостинка:

kje-mi-gi-rasipesh-svadbenite-sliki-so-izgledot-nevesta-od-koshmarite-stana-viralen-hit-04.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Невеста од Израел што тверка на својата свадба стана вирален хит (видео) „Не сакав религиозна свадба, туку голема хип-хоп забава и сонот ми се оствари“, ...
11 (задолжителни) фотографии кои невестата вреди да ги направи пред да се појави во венчаница Подготовка на шминка и фризура, венчаница и штикли спремни да се облечат, другар...
Најдоброто свадбено видео: Невеста лудо танцува со татко ѝ на „Teach Me How to Dougie“ „Причина број 1838329194920 зошто го сакам татко ми“, напиша 30-годишната н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg