Сите се облекуваме како (лажни) сопруги на мафијаши – Македонките во модниот стил што го освои светот

Кои Македонки први го прифатија Mob Wife трендот на облекување? Сите се сложни дека модата со раскошни бунди отсекогаш била присутна кај нас, но сега има поинакво име – сите се облекуваат како сопруги на мафијаши.

site-se-oblekuvame-kako-lazhni-soprugi-na-propadnati-mafijashi-makedonkite-vo-modniot-stil-shto-go-osvoi-svetot-01.jpg

Време е да ѝ кажеме збогум на „чистата естетика“ - во светските трендови на голема врата влегува модниот стил познат како Mob Wife.

Модниот тренд е инспириран од мафијашките филмови и серии како The Sopranos, а и неколку Македонки веќе се пофалија дека одлучиле да го пробаат.

Во овој случај не важи модното правило „помалку е повеќе“, туку сосема спротивно: за да го следите трендот треба да носите раскошни бунди, впечатлив златен накит и кратки тесни фустани.

site-se-oblekuvame-kako-lazhni-soprugi-na-propadnati-mafijashi-makedonkite-vo-modniot-stil-shto-go-osvoi-svetot-07.jpg

Во светски рамки, Клои Кардашијан на својот Инстаграм профил објави фотка на која во костим за капење и раскошна бунда позира и го следи најновиот моден тренд.

„Наликувам на сопруга на мафијаш... Лажна сопруга на мафијаш, секако“ – напиша таа до фотките.

site-se-oblekuvame-kako-lazhni-soprugi-na-propadnati-mafijashi-makedonkite-vo-modniot-stil-shto-go-osvoi-svetot-08.jpg

Кај нас повеќе Македонки објавија свои фотки на кои позираат во крзнени бунди.

Дел од нив се присетуваат дека овој начин на облекување со раскошни бунди, денес е дефиниран како стил што ги одбележува сопругите на мафијашите, а некогаш бил карактеристичен и за сите жени во Југославија.

Погледнете дел од Македонките кои ја прифатија Mob Wife естетиката, или грубо речено, во својот стил го прифатија трендот на облекување:

Ивана Кнез

site-se-oblekuvame-kako-lazhni-soprugi-na-propadnati-mafijashi-makedonkite-vo-modniot-stil-shto-go-osvoi-svetot-11.jpg

site-se-oblekuvame-kako-lazhni-soprugi-na-propadnati-mafijashi-makedonkite-vo-modniot-stil-shto-go-osvoi-svetot-10.jpg

site-se-oblekuvame-kako-lazhni-soprugi-na-propadnati-mafijashi-makedonkite-vo-modniot-stil-shto-go-osvoi-svetot-09.jpg

Ива Спасовска

site-se-oblekuvame-kako-lazhni-soprugi-na-propadnati-mafijashi-makedonkite-vo-modniot-stil-shto-go-osvoi-svetot-20.jpg

site-se-oblekuvame-kako-lazhni-soprugi-na-propadnati-mafijashi-makedonkite-vo-modniot-stil-shto-go-osvoi-svetot-19.jpg

site-se-oblekuvame-kako-lazhni-soprugi-na-propadnati-mafijashi-makedonkite-vo-modniot-stil-shto-go-osvoi-svetot-18.jpg

site-se-oblekuvame-kako-lazhni-soprugi-na-propadnati-mafijashi-makedonkite-vo-modniot-stil-shto-go-osvoi-svetot-17.jpg

site-se-oblekuvame-kako-lazhni-soprugi-na-propadnati-mafijashi-makedonkite-vo-modniot-stil-shto-go-osvoi-svetot-16.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Модниот стил на кралот на трубата Џамбо Агушев - Весели бои, впечатливи палта (фото) Гардероба во весели бои и врвна забава - ова се првите асоцијации за Џамбо Агуше...
8 модели на сандали и влечки кои ќе бидат тренд ова лето Плетени, сандали со високи полни потпетици, влечки со златни и сребрени детали.....
8 тренди парчиња кои нашите баби ги обожавале, а сега се враќаат во мода Плетени елеци со макраме техника, цветни марами, ролки комбинирани со тиролки......
Ретро модна инспирација: Филмски хероини чиј стил ќе ве инспирира ова лето Од интересните шапки и очила на Одри Хепберн во филмот „Paris When It Sizzles“, ...
6 модни грешки поради кои и дамите со стил изгледаат несредено во постудените месеци Џемпери со дебели хоризонтални линии, кадифени фустани што ја следат линијата на...
Чести модни грешки со кои (несвесно) си го уништуваме целиот изглед Долна облека која „ѕирка“, спортски чевли на свечени настани, слепо следење трен...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg