10 модни трендови кои ни беа чудни, но станаа хит - Results from #1


10 модни трендови кои ни беа чудни, но станаа хит

Очила со дебела, впечатлива рамка – масивни рамки се носеа во 50-тите, па стануваа сè потенки и потенки, денес впечатливи рамки повторно се во тренд.

10-modni-trendovi-koi-ni-bea-chudni-no-stanaa-hit-07.jpg

Големи логоа – дизајнерите нè учеа на минимализам, но во 2021 година се носат големи логоа на парчињата облека и на модните додатоци.

10-modni-trendovi-koi-ni-bea-chudni-no-stanaa-hit-08.jpg

Руса коса со жолтеникава нота – оваа контроверзна нијанса повторно е ИН, покрај русата со сив сјај.

10-modni-trendovi-koi-ni-bea-chudni-no-stanaa-hit-09.jpg

Пурпурни сенки – неутралните нијанси на сенки за очи без популарни долго време, но сега повторно на сцената се похрабри избори.

10-modni-trendovi-koi-ni-bea-chudni-no-stanaa-hit-10.jpg

Темен маникир – некогаш овој мaникир беше сметан за агресивен, но денес е во тренд.

10-modni-trendovi-koi-ni-bea-chudni-no-stanaa-hit-11.jpg

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

6 трендови за плажа за кои нема место во 2020-та Oд марами во силни бои до костими за капење со мрежа, со кои трендови за плажа т...
12 модни грешки кои сите ги правиме Купувате чевли на висока потпетици во кои не е можно да се движите. Носите иста ...
14 трендови од почетокот на 2000-тите кои не би сакале да се вратат Се срамите ли од некои свои стари модни избори? Некои фотографии засекогаш остан...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg