Сестрата на Нашата Беквалац - кул Србинка со одличен моден стил, двапати се развела од истиот маж (фото)

Кристина Беквалац 2 пати била во брак со истиот маж и двапати се развела од него, еднаш се венчале во 2008 година и вторпат во 2015. Имаат две деца заедно.

kul-srbinka-so-odlichen-stil-sestrata-na-nashata-bekvalac-odrzhuva-modni-lekcii-foto-01.jpg

„Мојата сестра и јас. Тоа е љубов“, често знае да изјави Наташа Беквалац за својата сестра Кристина.

Кристина е нејзината најголема поддршка, таа е значаен дел од организациониот процес во нејзината кариера, но и нејзин најголем критичар.

Наташа често знае да прокоментира дека ако види сестра ѝ како се облекла или како лошо се сликала во одредена ситуација, ќе ја искритикува.

Кристина работи како стилист и дизајнерка и самата е позната како една од Србинките со најкул моден стил.

На својот Инстаграм профил има повеќе од 145.000 следбеници. Родена е 1985 година во Нови Сад.

Во едно неодамнешно интервју таа откри дека по втор пат се развела од таткото на нејзините две деца, архитектот Иво Мартиновиќ. Таа ја има ќерката Петра и синот Ноа со него.

Кристина и Иво прв пат се венчале во 2008 година, ја добиле ќерката, но потоа се разделиле, а врската ја обновиле во 2013 година и се венчале по вторпат во 2015. Во 2017 го добиле синот, но и вторпат бракот им пропаднал.

„Бескрајно сум благодарна на тоа што Иво и јас имаме фантастичен однос како родители и многу сме слични во поглед на воспитувањето и иднината на нашите деца. Но, не се снајдовме во бракот и морам да кажам дека не сум фан на таа институција. Мислам дека многу луѓе би функционирале подобро, ако се растоварени од притисокот на оваа институција. Говорам за личното искуство и доживување на бракот, не сметам дека е така генерално кај сите луѓе и семејства. Тоа што јас мислам дека е најважно во животот е луѓето да живеат слободно, се трудам да живеам така и мора да признаам дека се чувствувам попријатно во своја кожа“, изјави Кристина.

Повеќе фотки од Кристина Беквалац:

Повеќе фотки на следната страна...Би можело да ве интересира:

5 модни гревови кои прават секоја жена да изгледа кич (4-иот е најголем) Моден грев 1: Слепо следење на трендовите. На пример, фармерките со низок струк ...
11 модни трендови кои сега се „ИН“, но во иднина можно е да им се смееме Вреќести панталони и фармерки, бициклистички со сако се само дел од актуелните т...
10 модни трендови од 2022-ра година, со кои треба да се збогувате Ќе се збогуваме со тесните, струкирани сакоа и со трендот тексас со тексас, но и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg