Две сестри блогерки го освојуваат светот - нивни креации носеле Кендал Џенер и семејството Хадид

Светски блогерки и девојки од акција: Сестрите Алис и Оливија навистина го знаат правиот начин за освојување на широкиот, моден пазар.

Dve-sestri-blogerki-go-osvojuvaat-svetot-nivni-kreacii-nosele-Kendal-Dzener-i-semejstvoto-Hadid 01 630x330.jpg

Со екстремно успешен бренд за облека, моден изглед и сето тоа пропратено со прекрасни патувања низ светот, можеме да заклучиме зошто следбениците на овие успешни сестри растат од минута во минута.

Всушност, Алис и Оливија се две сестри од Лондон кои се занимаваат со блогерство, заедно водат моден бренд и заедно живеат. Својот моден бренд наречен Amelia Jane London го започнале во 2014 година и од самиот старт ги послужила голема среќа.

Омилен аспект на брендот им е да работата со разни светски блогери, а бидејќи луѓето често ги прашувале што е „ин“ во светот на модата, решиле да основаат и свој блог со цел паралелно да работат заедно со брендот.

„За да им дадеме на луѓето увид во нашите модни животи, започнавме често складно да се облекуваме за модните настани и да ја фотографираме нашата облека, без разлика дали станува збор за наш или некој друг светски бренд. Како природна прогресија ни претстоеше да започнеме нешто наше, заедничко. Апсолутно го сакаме и досега ни оди толку добро, што во денешно време се чини дека навистина има смисла луѓето да имаат неколку различни бизниси/приходи, а овие два дефинитивно добро функционираат еден со друг“.

Нивниот бренд го носеле Кендал Џенер и семејството Хадид, а двете сестри со својот млад ентузијазам не запираат да го освојуваат светскиот, моден свет.

Во продолжение повеќе фотки од модните комбинации на двете сестри-блогерки:

Мила М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ледено сина сенка за очи – Моден тренд што ги освои и македонските дами (фото) Сината сенка за очи е вистински тренд оваа есен. Бојата по која беа препознатлив...
Mодели на чевли кои изгледаат одлично на Инстаграм, но не се практични во реалноста Легендарните штикли со црвен ѓон на Louboutin се едни од најпосакуваните и денес...
Елеците се нов моден хит за оваа сезона – како да ги комбинирате? (фото) Во деновите кога е многу топло за сако, лесно можете да го замените со елек кој ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg