Уживајте во авион

uzivajte-vo-avion-povekjeЗа сите оние кои сакаат да доживеат ново искуство Холанѓаните дошле до интересна идеја. Направиле хотел во авион. Холанѓанскиот претприемач Бен Тијсен...

 

...претворил стар руски авион во луксузен хотел со 5 ѕвездички.

Долг е 40 метри. Ноќевање за двајца е околу 400 евра. Опремен е со сауна, бар, плазма ТВ и интернет. Има и конференциска сала за 15 луѓе.

Тијсен го платил 25.800 евра и вложил доста во неговото реновирање. Паркиран е на аеродромот Теуге кај Амстердам.

uzivajte-vo-avion1

uzivajte-vo-avion2

uzivajte-vo-avion3

uzivajte-vo-avion4

uzivajte-vo-avion5

Би можело да ве интересира:

3 предлог дестинации за есенско патување Што прво ви паѓа на памет кога ќе се спомене октомври? Не знам за вас, но мене о...
Скриени места во Европа што вреди да се посетат (пред сите да дознаат за нив) Ако сте од оние луѓе на кои им пречи метежот на познатите дестинации, тогаш овие...
5 знаци дека сте избрале погрешен ресторан на одмор (и ќе зажалите за тоа) Бегајте од ресторани пред кои келнерите стојат и ве канат и обрнете внимание на ...
5 дестинации на Медитеранот, совршени за бегство од реалноста во пролет Шарените куќи во Чинкве Тере или старите градби во Малта - која ќе биде вашата м...
9 трикови што ќе ви го олеснат патувањето со деца со автомобил Голем дел од родителите признаваат дека им е тешко да се концентрираат на возење...
Фотки поради кои ќе посакате веднаш да отпатувате во Швајцарија Зеленило, планини и селца кои изгледаат како од некоја бајка – Швајцарија дефини...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg