Топ 5 градови на гревот

gradovi-na-grevot-povekjeДрога, проституција, коцкање, секс, 24/7 забава и сето ова до бескрај. Кај нас го нема, но затоа постојат неколку места на светот каде ова е сосема нормално.

 

Ако сакате некогаш комплетно да се опуштите и да се забавувате посетете некое од местата на гревот.

5. Макау - Кина

Сите сме чуле за Venetian, Wynn and MGM хотели и казина во Вегас. А сега нешто малку за казината во Јужна Кина.

Законите во Макау за легализирано коцкање донесоа многу пари во државата и го рангираа овој град во нашите топ 5.

Веќе го премина Лас Вегас во профит од коцкањето, а и во најголемото казино The Venetian Macau.

Во овој град има 26 казина со голема можност тие да се намножат. Макау исто така има да понуди и многу убави девојки за забава.

gradovi-na-grevot-1

4. Москва - Русија

Кога култура која била затворена во делот на ноќен живот ја пуштите слободна, се случува нешто лудо.

Во Москва можете да најдете секаков вид на ноќни клубови, од хард-кор техно до транс, рок, метал... преполнети со луѓе од цела Европа.

Доколку сакате да започните сериозна врска можете да најдете осамени девојки во сите клубови околу црвениот плоштад.

Проституцијата е нелегална, но казните се многу ниски. Клубот Гладна Пајка е еден од најзабавните во него се одржуваат ladies night со машки стриптиз, а кога стриптизот ќе заврши дозволен е влез и за машките.

Како гориво за забавите можите да ги најдете најдобрите видови Водка.

gradovi-na-grevot-2

3. Рио Де Жанеиро - Бразил

Бразилските жени имаат митска убавина која секогаш ги става на врвот на светските листи на супермодели.

Помислете: Жизел, Алесандра Амбросио и Адриана Лима. Рио е еден од најубавите забавни терени во светот.

На сите плажи од Копакабана до Ипанема насекаде можете да видите убави топлес девојки.

Се разбира сето ова е само најава за ноќта, а кога ќе почне таа можете да одите во некој од ноќните клубови во Рио или пак во некој од борделите кои се легални.

За навистина да го осетите духот на Рио најдобро е да одите таму за време на Карневалот и секој ден ќе можете да гледате паради и улични настапи на секоја улица.


gradovi-na-grevot-3

2. Лас Вегас - Невада (САД)

Рангиран на второ место на листата на градови на гревот се наоѓа Лас Вегас кој претставува рај за грешниците.

Можете да се коцкате цела ноќ и цел ден, само минута откако ќе пристигните во Аеродромот.

Кога станува збор за проституцијата, таа е нелегална, но во повеќе од хотелите и казината доаѓа во менито како сервис услуга.

Уште еден грев во овој град е ноќта во која можете да изберете дали да одите во ноќен клуб на стриптиз или во едно од добро познатите казина.

gradovi-na-grevot-4

1. Амстердам - Холандија

Во Амстердам може да најдете многу Канабис кафетерии каде што ќе нарачате Хашиш и Марихуана, можете тука слободно да ја испушите и да нарачате нешто за јадење за да го стабилизирате организмот.

Откако ќе се издрогирате легално излезете и прошетајте низ улицата на црвените светла каде што може да гледате проститутки на излози за сите кои се заинтересирани.

Завршете го денот со секс шоу во живо и ќе гледате сексуални акти извршувани на бина. Најдобриот дел за овој град е што се ова е легално.

gradovi-na-grevot-5

Би можело да ве интересира:

Традиционални (летни) специјалитети што треба да ги пробате низ Европа Полнети пиперки и домати во Грција и препознатливиот сладолед во Турција – кои (...
8 најубави плажи во Хрватска за одмор со мали деца На кои плажи во Хрватска морето е најчисто, плитко, а има и голем број активност...
Јовица од Скопје за божиќниот маркет во Виена: „Мириса на цимет и греено вино, личи на бајка од Дизн... „Бев на повеќе божиќни маркети во градот, но најсилен впечаток ми остави Rathaus...
Топ 8 најубави плажи на Пелопонез - со ситен песок и кристално чисто море Освен многуте археолошки пронаоѓалишта, историски знаменитости и атракции кои ну...
Топлотен бран во Европа: Што треба да знаете пред патување и во кои земји ќе биде најжешко? Топлотниот бран донесе високи температури во омилените туристички дестинации на ...
9 трикови што ќе ви го олеснат патувањето со деца со автомобил Голем дел од родителите признаваат дека им е тешко да се концентрираат на возење...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg