Луксузен ресорт е егзотичен рај во Индонезија (фото)

На што помислувате кога ќе го чуете поимот луксузен хотел? Дали е тоа место со одличен апартман, со врвно мени и на добра локација? Или пак, можеби нешто што вклучува тиркизна вода и бунгалови над нејзе?

luksuzen-resort-e-egzotichen-raj-vo-indonezija-foto-01.jpg 

Дали некогаш сте посакале да имате приватен остров за себе, со хотел, ресторан и прекрасна природа околу вас? Запознајте го ресортот „Bawah Reserve“, кој се протега на шест индонезиски острови.

Гостите во овој ресорт може да се сместат во луксузните бунгалови, изолирани од околниот свет, па и едни од други, поради добро осмислениот начин на одржување на приватноста.

Ресортот се наоѓа на архипелагот Анамбас. Дотаму се стигнува со авион од Сингапур. 

Најинтересниот дел е што целиот ресорт е изграден според еко-принципите. Се користеле само локални материјали, а се внимавало и да се задржи што повеќе од природата и да се заштити околината.

Покрај одличната локална храна, туристите можат да сведочат на идилични изгрејсонца и зајдисонца, но и да изберат СПА третмани, масажа, јога, медитација или пилатес.

Почувствувајте ја атмосферата:

Е. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Sahara Resort“ - луксузен бич бар во бохо стил на 30km од Солун (фото) Будење со утринско кафе и бранови, потоа уживање во некој од специјалитетите на ...
„Го искусив Мексико и комплетно сум воодушевен - зошто секој треба да го посети?“ Мексико - дом на вкусни и лути такоси, на Маите, на препознатливите сомбреро, а ...
9 митови за Париз во кои веруваме поради филмовите и сериите Некои делови од Париз можеби мирисаат прекрасно од пекарите, но на многу места с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg