28 фото причини да ја посетите Прага во празничната сезона


28 фото причини да ја посетите Прага во празничната сезона

Златната Прага како што многумина го нарекуваат овој град е вистинска магична бајка за божиќните празници.

28-foto-prichini-da-ja-posetite-praga-vo-praznichnata-sezona-01.jpg

Улиците се накитени со новогодишни украси, сијалички и елки, а на секое ќоше може да се најдат вкусни специјалитети и пијалаци.

За време на празниците, Прага е помеѓу најубавите европски градови и не смее да се пропушти божиќната атмосфера.

Инстаграмџиите покажуваат зошто треба да ја посетите Прага во празничната сезона:

View this post on Instagram

Magical evenings like this 😍✨

A post shared by Prague every day (@praguetoday) on

View this post on Instagram

Magical lights make mood much better ✨✨✨

A post shared by Prague every day (@praguetoday) on

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Што да правите и што да посетите во Сараево? Сараево е најголемиот и главниот град на Босна, град на контрасти и различности ...
10 причини зошто да ја посетите Франција во зима Доколку планирате да ја посетите Франција, зимскиот период е одличен за оваа дес...
20 фото причини да го посетите Париз во есен Ако и вие имате впечаток дека периодов многумина го посетија Париз, време е да г...

Најчитани неделава