Фрижидерот на иднината

friziderot-na-idninata-povekjeЦелта на проектот „In My Fridge“ е да го поедностави функционирањето во кујната. Користејќи современа технологија, фрижидерот е обезбеден со...


...читачи кои собираат податоци за квалитетот, квантитетот, рокот на траење на храната во него, дури и рецепти.

Постои и можност да ја гледате содржината во фрижидерот без да ја отворите вратата.

friziderot-na-idninata-1

friziderot-na-idninata-2

friziderot-na-idninata-3

friziderot-na-idninata-4

friziderot-na-idninata-5

friziderot-na-idninata-6

friziderot-na-idninata-7

Дизајнирано од Fabian Kreuzer & Markus Lorenz Schilling

Би можело да ве интересира:

Постојат 5 вида „зависници“ од мобилни телефони (и интернет) – На која група ѝ припаѓате вие? Дали се чувствувате изгубено ако во моментот паметниот телефон не ви е при рака ...
6 знаци дека телефонот можеби ви е хакиран (или ве прислушуваат) + како да се заштитите Ако батеријата ви се празни невообичаено брзо или ако забележите непознати повиц...
6 одлични бесплатни апликации за уредување фотки на Инстаграм Ако апликацијата за уредување на фотографиите не ви дава доволно добри можн...
И Македонците си отвораат профили на „Threads“ – Каква е новата апликација на Марк Закерберг? Денес, 6-ти јули, беше лансирана новата апликација на Meta – Threads. Станува зб...
Знаци дека телефонот можеби ви е хакиран (или некој се обидува да го хакира) Телефонот се загрева без причина и имате проблеми со перформансот, дури и ако им...
Како онлајн предаторите можат да ги злоупотребат фотките што ги објавувате од вашите деца? „Онлајн предаторите можат да ги претворат фотографиите од децата во експлицитни ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg