Фрижидерот на иднината

friziderot-na-idninata-povekjeЦелта на проектот „In My Fridge“ е да го поедностави функционирањето во кујната. Користејќи современа технологија, фрижидерот е обезбеден со...


...читачи кои собираат податоци за квалитетот, квантитетот, рокот на траење на храната во него, дури и рецепти.

Постои и можност да ја гледате содржината во фрижидерот без да ја отворите вратата.

friziderot-na-idninata-1

friziderot-na-idninata-2

friziderot-na-idninata-3

friziderot-na-idninata-4

friziderot-na-idninata-5

friziderot-na-idninata-6

friziderot-na-idninata-7

Дизајнирано од Fabian Kreuzer & Markus Lorenz Schilling

Би можело да ве интересира:

„Го тестиравме HUAWEI MateBook 14s - одлични перформанси, префинет изглед и идеален за работа од тер... Новинарството не е работа која завршува во 16 часот, па така HUAWEI MateBook 14s...
Дарина Иванова, маркетинг директор во Huawei Consumer Business Group: „Предизвик ми е што работам во... „Да се ​​биде успешна жена на врвот на компанија како Huawei Consumer Business G...
Грешки со кои им го скратувате „животниот век“ на електронските уреди Телефонот ви стои под перница додека го полните, лаптопот ви стои во скут или на...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg