На гости кај Весна и Славе: Стан во Скопје од 43m2 со модифицирани детали од IKEA (фото)

na-gosti-kaj-vesna-stan-vo-skopje-od-43m2-so-modificirani-detali-od-ikea-foto-11.jpg

Домот пред сè треба да ни го буди чувството дека едвај чекаме да се вратиме дома.

na-gosti-kaj-vesna-stan-vo-skopje-od-43m2-so-modificirani-detali-od-ikea-foto-10.jpg

Јас многу сакам да менувам, па често пати прераспоредувам. Го сакам отворениот концепт, но идејата ми е секое ќоше да раскажува своја приказна.

na-gosti-kaj-vesna-stan-vo-skopje-od-43m2-so-modificirani-detali-od-ikea-foto-06.jpg

Во уредувањето инспирација ми беа и некои Инстаграм профили.

na-gosti-kaj-vesna-stan-vo-skopje-od-43m2-so-modificirani-detali-od-ikea-foto-17.jpg

За мене најважно е сè да е одбрано со многу љубов и домот да изобилува со необични детали. Ние одбравме на пример многу работи од IKEA, но потоа ги модифициравме за да се поинтересни и да нè потсетуваат на нешто.

na-gosti-kaj-vesna-stan-vo-skopje-od-43m2-so-modificirani-detali-od-ikea-foto-15.jpg

Така направивме со наткасната во ходникот, па со некои саксии и други работи.

na-gosti-kaj-vesna-stan-vo-skopje-od-43m2-so-modificirani-detali-od-ikea-foto-01.jpg

Периодов уживаме и во елката и прекрасните новогодишни украси.“

Повеќе фотки од домот на Весна:

na-gosti-kaj-vesna-stan-vo-skopje-od-43m2-so-modificirani-detali-od-ikea-foto-03.jpg

na-gosti-kaj-vesna-stan-vo-skopje-od-43m2-so-modificirani-detali-od-ikea-foto-18.jpg

na-gosti-kaj-vesna-stan-vo-skopje-od-43m2-so-modificirani-detali-od-ikea-foto-12.jpg

na-gosti-kaj-vesna-stan-vo-skopje-od-43m2-so-modificirani-detali-od-ikea-foto-04.jpg

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

Симона Симионова | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

На гости кај Даниел: Стан во срцето на Дебар Маало со впечатлива кујна и поглед кон Водно (фото) „Идејата зад станот беше да се создаде атмосфера на уметничко студио и...
На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
На гости кај Розалиа: Семејна куќа од 110m2 во Кавадарци со детски соби со балдахини (фото) „Времето поминато со семејството во периодот на празниците е бесценето, уживаме ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg