На гости кај Ирена: Стан од 97m2 со ѕид од природен камен, библиотека и лулашка на терасата (фото)

„Во овој стан живееме веќе 3 години и уживаме буквално во секој агол, затоа што уредувањето ни претставуваше вистинско задоволство. Не можам да не признаам дека поголем печат на уредувањето имаше мојот сопруг, но навистина има вкус за дизајн и ентериер, така што без двоумење ги прифатив неговите идеи“, вели Ирена (32) од Скопје за станот во кој живее со сопругот и ќеркичката.

na-gosti-kaj-irena-stan-od-97m2-so-dzid-od-priroden-kamen-biblioteka-i-lulashka-na-terasata-foto-01.jpg

Ирена (32) живее во стан во Скопје од 97m2 заедно со сопругот Оливер (34) и ќеркичката Дарија.

Омилени детали од домот ѝ се библиотеката, како и терасата со лулашка, на која обожава да пие кафе и да чита книги во топлите денови.

За уредувањето на нејзиниот дом Ирена открива за CRNOBELO.com:

„Во овој стан живееме веќе 3 години и уживаме буквално во секој агол, затоа што уредувањето ни претставуваше вистинско задоволство.

na-gosti-kaj-irena-stan-od-97m2-so-dzid-od-priroden-kamen-biblioteka-i-lulashka-na-terasata-foto-09.jpg

Не можам да не признаам дека поголем печат на уредувањето имаше мојот сопруг, но навистина има вкус за дизајн и ентериер, така што без двоумење ги прифатив неговите идеи.

na-gosti-kaj-irena-stan-od-97m2-so-dzid-od-priroden-kamen-biblioteka-i-lulashka-na-terasata-foto-06.jpg

Во секој дел од нашиот дом доминираат земјени нијанси и посветли бои.

na-gosti-kaj-irena-stan-od-97m2-so-dzid-od-priroden-kamen-biblioteka-i-lulashka-na-terasata-foto-07.jpg

Во дневната соба и трпезаријата имаме ѕидови од природен камен, којшто даваат посебна топлина на просторот и тука доминираат посветли бои.

na-gosti-kaj-irena-stan-od-97m2-so-dzid-od-priroden-kamen-biblioteka-i-lulashka-na-terasata-foto-08.jpg

na-gosti-kaj-irena-stan-od-97m2-so-dzid-od-priroden-kamen-biblioteka-i-lulashka-na-terasata-foto-20.jpg

Кујната и ходникот се направени по нацрт на наши пријатели дизајнери коишто ни помогнаа да ги реализираме нашите желби според можностите на просторот.

na-gosti-kaj-irena-stan-od-97m2-so-dzid-od-priroden-kamen-biblioteka-i-lulashka-na-terasata-foto-10.jpg

na-gosti-kaj-irena-stan-od-97m2-so-dzid-od-priroden-kamen-biblioteka-i-lulashka-na-terasata-foto-11.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Во домот на Ивана од Белград: Светол стан во кој владее хармонија (фото) Доколку сакате светли бои, овој стан ќе ви го освои срцето за миг. Деталите ја п...
7 урбани кафеани во Скопје (со посебен шмек) Начинот на кој ја сервираат храната и сето зеленило во Ботаника, свирките во Рус...
На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg