На гости кај Ирена: Стан од 97m2 со ѕид од природен камен, библиотека и лулашка на терасата (фото)

Мој омилен детаљ во кујната е апаратот за кафе, затоа што сум голем љубител на убаво кафе, плус истиот ми е и драг подарок.

na-gosti-kaj-irena-stan-od-97m2-so-dzid-od-priroden-kamen-biblioteka-i-lulashka-na-terasata-foto-13.jpg

na-gosti-kaj-irena-stan-od-97m2-so-dzid-od-priroden-kamen-biblioteka-i-lulashka-na-terasata-foto-14.jpg

Детската соба ја уредувавме неодамна, односно пред да се роди ќеркичката. Тука имаме создадено мало царство, каде што доминираат белата и нежно розовата боја.

na-gosti-kaj-irena-stan-od-97m2-so-dzid-od-priroden-kamen-biblioteka-i-lulashka-na-terasata-foto-12.JPG

Колекцијата од кадифени мечиња во оваа соба е надополнета со закачалка за малите фустанчиња, како и нежни додатоци кои го надополнуваат бебешкото царство.

na-gosti-kaj-irena-stan-od-97m2-so-dzid-od-priroden-kamen-biblioteka-i-lulashka-na-terasata-foto-05.jpg

na-gosti-kaj-irena-stan-od-97m2-so-dzid-od-priroden-kamen-biblioteka-i-lulashka-na-terasata-foto-03.jpg

Стикерот на ѕидот е нешто што најмногу ми се допаѓа и одлично се вклопи во просторот.

na-gosti-kaj-irena-stan-od-97m2-so-dzid-od-priroden-kamen-biblioteka-i-lulashka-na-terasata-foto-22.jpg

Библиотеката е всушност врата која се отвора и одзади се складираат некои работи, што не ни се потребни во секојдневието.

И јас и сопругот сме љубители на читањето книги, па постојано ја дополнуваме нашата библиотека со нови книги.

na-gosti-kaj-irena-stan-od-97m2-so-dzid-od-priroden-kamen-biblioteka-i-lulashka-na-terasata-foto-04.jpeg

Продолжува на следната страна...


Би можело да ве интересира:

На гости кај Софија Јанева: Стан од 84m2 со мермерен шанк и „walk-in“ гардеробер (фото) „Кога биравме стан најважно ни беше да биде пред сè на добра локација,...
На гости кај Силвана: Стан од 72m2 во Скопје со библиотека и тиркизна гарнитура (фото) „Идејата за уредувањето на станот, како и боите ги договаравме заедно ...
На гости кај Даниел: Стан во срцето на Дебар Маало со впечатлива кујна и поглед кон Водно (фото) „Идејата зад станот беше да се создаде атмосфера на уметничко студио и...
На гости кај Надица: Светол стан во Скопје со шарени плочки во кујната и впечатливи парчиња мебел (ф... „Станот го уредувавме заедно со сопругот, кој по професија е архитект. Најколори...
Вистинско бегство од скопските горештини: Кул локал на Водно со сијалички и фотелји, среде зеленило ... Ако сте вљубеник во природата и сакате бегство од пеколниот бетон на Скопје, тог...
На гости кај Јасмина и Дејан: Стан од 70m2 во Скопје со темни тонови и совршен поглед (фото) „Пред 5 години кога го уредувавме празниот стан, се водевме по водечките трендов...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg