Нова мерка на Владата – Ограничено движење за време на викендите во земјава
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Нова мерка на Владата – Ограничено движење за време на викендите во земјава

Владата донесе уште една мерка која го ограничува движењето на сите граѓани во земјава за време на викендите со цел спречување на ширење на корона вирус.

nova-merka-na-vladata-ogranicheno-dvizhenje-za-vreme-na-vikendite-vo-zemjava-01.jpgфото: depositphotos.com

Откако воведоа полициски час, а потоа ги воведоа и дополнителните мерки за движење на лица постари од 67 години и лица до 18 години, владата донесе уште една мерка која го ограничува движењето на граѓаните за викенд.

Во соопштението на владата стои:

Со цел уште поголема заштита на населението од ширењето на коронавирисот, Владата денеска донесе одлука за дополнителна рестрикција на движењето на населението за време на викенд.

Се забранува движењето на сите граѓани за време на викенд (сабота и недела) од 16 часот до 05 часот!

Остануваат на сила и сите други претходно донесени забрани.

nova-merka-na-vladata-ogranicheno-dvizhenje-za-vreme-na-vikendite-vo-zemjava-02.jpg

Останати мерки за ограничување на движењето:

nova-merka-na-vladata-ogranicheno-dvizhenje-za-vreme-na-vikendite-vo-zemjava-05.jpg

nova-merka-na-vladata-ogranicheno-dvizhenje-za-vreme-na-vikendite-vo-zemjava-04.jpg

nova-merka-na-vladata-ogranicheno-dvizhenje-za-vreme-na-vikendite-vo-zemjava-03.jpg

Најчитани неделава