10 моќни драми после кои ќе останете без зборови

После гледање на добра драма, публиката мора да остане без зборови со кои би можела да опише како се чувствува. Тоа ги прави драмите силни и квалитетни.

10-mokjni-drami-posle-koi-kje-ostanete-bez-zborovi-01.jpg

Емоциите и однесувањето кои се прикажуваат на малите екрани се толку реални и мочни, што од нив не можеме да останеме рамнодушни.

10 драми после кои ќе бидете исполнети со силни емоции кои не можете да ги објасните:

1. „Manchester by the Sea“

Во главни улоги: Кејси Афлек, Мишел Вилијамс, Кајл Чендлер

Оцена на IMDb: 7.9

Депресивен чичко мора да се грижи за својот внук тинејџер откако татко му ќе почине.

2. „Logan“

Во главни улоги: Хју Џекман, Патрик Стјуарт, Дафне Кин

Оцена на IMDb: 8.3

Во блиска иднина, Логан се грижи за професорот Икс. Кога ќе се обиде да се сокрие од светот ќе запознае млад мутант кој го ловат темните сили...

3. „Moonlight“

Во главни улоги: Махершала Али, Дуан Сандерсон, Шариф Ирп

Оцена на IMDb: 7.5

Приказ на детството, тинејџерските години и созревањето на млад афро-американец кој расте во лошо соседство на Мајами.

4. „Мa ma“

Во главни улоги: Пенелопе Круз, Луис Тосар

Оцена на IMDb: 6.3

После голема трагедија, Магда, почнува да се однесува сосема поинаку пред семејството и пријателите.

5. „Babel“

Во главни улоги: Бред Пит, Кејт Бланшет, Гаел Гарсија Бернал

Оцена на IMDb: 7.5

Приказната на четири семејства се поврзува, откако млад брачен пар ќе доживее несреќа додека се на одмор во Мароканската пустина.

Уште 5 филмови на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 филмови со силни жени во главните улоги кои ќе ве мотивираат да постигнете повеќе Секогаш сме во потрага по инспирација, нели? Доколку чувствувате како ви недости...
10 топли филмови кои ќе ви ја вратат вербата и насмевката во овој предолг, сив јануари Сè уште го „ситниме“ јануари, а ова не е ниту последниов викенд од најдолгиот ме...
Натали Портман стравувала за животот, Хоакин Феникс мислел дека полудува – Актерите искрени за нивни... На Адриен Броди му биле потребни шест месеци за да се соземе од снимањето на The...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg