5 серии за успешни и моќни жени кои треба да ги гледате

Кога надвор е пеколно топло, затворете се дома и изгледајте некоја интересна серија. Особено ако не успеете да отидете на одмор, гледањето серии е една од алтернативите да не ви биде здодевно додека сте дома.

5-serii-za-uspeshni-i-mokjni-zheni-koi-treba-da-gi-gledate-001.jpg

Ако ви треба инспирација за да почнете свој бизнис или пак, сакате да се мотивирате да бидете посилни и поуспешни, ова се сериите кои на маестрален начин ја прикажуваат моќта на жените:

„Шефица“ (Girlboss)

Следете ја приказната на Софија која одлучува да го следи својот сон и да стане успешна бизнис-жена. Серијата е снимена според истоимената книга на Софија Аморусо.

5-serii-za-uspeshni-i-mokjni-zheni-koi-treba-da-gi-gledate-05.jpg

„Круна“ (The Crown)

Серија за животот на кралицата Елизабета II во која освен интересното сценарио, има и одлична костимографија, а претставува најскапата серија на Нетфликс досега.

5-serii-za-uspeshni-i-mokjni-zheni-koi-treba-da-gi-gledate-03.jpg

„Развод“ (Divorce)

Франсис (Сара Џесика Паркер) е во процес на развод од својот долгогодишен сопруг со кој има две деца и во еден момент одлучува да ја смени професијата. Серија која реално ги покажува машко-женските односи во и по бракот.

5-serii-za-uspeshni-i-mokjni-zheni-koi-treba-da-gi-gledate-04.jpg

„Да се биде Мери Џејн“ (Being Mary Jane)

Згодната Гебриел Јунион ја толкува главната улога, новинарката Мери Џејн – модерна сингл жена посветена на кариерата. Но, што кога кариерата не е веќе доволна за среќа?

5-serii-za-uspeshni-i-mokjni-zheni-koi-treba-da-gi-gledate-02.jpg

„Добра жена“ (The Good Wife)

Серија која започна да се прикажува во 2009, а заврши минатата година. Но, тоа не е причина да не почнете да ја гледате. Има 7 одлични сезони во кои ќе научите многу за светот на жените – кариера, семејство, мода и сè останато.

5-serii-za-uspeshni-i-mokjni-zheni-koi-treba-da-gi-gledate-07.jpg

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Вечерва во Преспав ќе гледате: Талат има ветена девојка од Џепчиште - како реагира Исаура? Инспектор Томе се сомнева дека Коста е „надуван“, а Талат има средба со родители...
10 филмови со силни жени во главните улоги кои ќе ве мотивираат да постигнете повеќе Секогаш сме во потрага по инспирација, нели? Доколку чувствувате како ви недости...
10 најдобри крими серии на сите времиња совршени за непрекинат, филмски маратон Идеалното време за маратонско гледање на серии без никаква грижа на совест допрв...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg